JIHLAVSKÝ TRIATLONOVÝ VÍKEND

Statut závodu:

Jihlavský triatlonový víkend 2018

Dvouetapový závod pro sportující veřejnost.

Účast jen v jedné z etap není nijak omezena. Každý závod bude vyhodnocen samostatně.

Partneři závodu:

Krajský svaz TT Vysočina, Statutární město Jihlava, Kempink Pávov, Pivovar Ježek Jihlava

Soutěžní výbor:

Ředitel závodu – Nováková Jana

Hlavní rozhodčí – Novák Bohumil

Časoměřič – Hotař Pavel

Kontakt:

Bohumil Novák, Srázná 4, 58601 Jihlava. Mobil 731 480 914, email – novak.beh@seznam.cz, http://bezecvysociny.cz

Platnost propozic:

Pořadatel může provést dílčí změny v propozicích nebo jejich doplnění, nejpozději jeden měsíc před dnem konání závodu.

Místo prezence a startu:

Autokempink Pávov Jihlava, prezence v restauraci

GPS prezence:

49°26'50.527"N, 15°36'2.583"E

Přístup k místu konání:

viz situační plánek: Nejlépe je ze všech směrů vjet na dálniční přivaděč (st. silnice č. 38) a na jeho křižovatce Jihlava – H. Brod - Střítež – Antonínův Důl odbočit směr A. Důl a následně Pávov. Parkování bude možné na parkovišti autokempinku.

Krátký terénní triatlon 0,5 / 30 / 7

Přesný popis tratí je uveden v propozicích jednotlivého závodu.

Přihlášky:

Do závodu se není třeba zvlášť přihlašovat. Automaticky jsou přihlášeni absolventi obou etap.

10:00

Přesný časový rozpis v propozicích každého závodu.

PRAVIDLA:

Závod se koná podle pravidel triatlonu ČAT, soutěžních směrnic ČAT a BV, zákona provozu na pozemních komunikacích ČR a tohoto rozpisu.

Pořadí je určeno součtem časů dosažených v každé ze dvou etap.

CENY:

Kategorie jednotlivců: první tři trofejní a věcná cena.

Možnost ubytování:

1. Na volné ploše autokempinku s centrálním příslušenstvím.

a) karavanová stání s možností el. přípojky

b) vlastní stan

Možnost dalšího občerstvení:

Mimo poskytované občerstvení závodníkům pořadatelem, je další možnost v pohostinství v areálu kempu. Platí také pro doprovod a návštěvníky. V případě kapacitních možností bude možno zakoupit stravenku na oběd navíc.

Zajímavosti:

Po šestileté přestávce se rozhodli organizátoři Běžce Vysočiny v roce 2005 obnovit pořádání triatlonu v Jihlavě. Předchozí závody pořádané Tri Clubem Jihlava byly určeny pouze pro registrované, mimo rok 1998, kdy byl druhý den vložen závod pro veřejnost. Několik posledních ročníků bylo zařazeno do ČP.

Tento je určen především pro sportující veřejnost, bez omezení účasti registrovaných. Vzhledem k možnostem trasování cyklistiky se rozhodli pořadatelé jej uspořádat jako terénní.

Od roku 2006 je zařazen také v Krajském poháru – Vysočina, který pořádá Krajský svaz triatlonu.

Po prvnímu ročníku byla z cyklistického okruhu vyloučena terénní část po modré turistické značce lesem. Je vedena po asfaltové cestě ke Stříbrnému Dvoru a částečně po silnici směr Smrčná. Od čtvrtého ročníku je vyloučen prudký sjezd po nezpevněné cestě ze sedla mezi Ptačím vrchem a Vysokým kamenem. Byl nahrazen objížďkou po asfaltových cestách pod Vysokým kamenem a podél dálnice D1.

V roce 2010 byly zavedeny závody pro mládežnické kategorie.

V roce 2011 byla, na výzvu nového vedení ČSTT, obnovena tradice zařazení závodu do ČP. Zásadně byly změněny všechny tratě. Cyklistická část je vedena po silnici do Ždírce.. Toto se dalo uskutečnit zásluhou nově otevřené tzv. Heroltické spojky. Běžecká má obrátkovou trasu. Byl zároveň Mistrovstvím ČR v Olympijském triatlonu. Pro kondiční sportovce byl zařazen zvláštní závod na polovičních tratích.

V roce 2012 se vrátil na krajskou úroveň. Byl zachován jako silniční. Trať běhu byla přeložena na cestu směr Zborná. Depo přemístěno do prostor kempu.

V roce 2013 byli změněny závody mládeže do 15 let na duatlon a zredukovány její hodnocené kategorie.  Obrátka běžecké tratě hlavního závodu byla posunuta směrem zpět, pro přesné dosažení její délky.

V roce 2014 byly závody mládeže do 15 let vráceny na triatlon.  Pro děti do 9 let jsou vypsány dva závody a to triatlon a duatlon.

V roce 2016 byla založena nová tradice tzv, Triatlonového víkendu, kdy ve dvou dnech účastnící absolvují terénní a silniční triatlon v celkovém objemu odpovídající Olympijskému triatlonu.