Běžec Vysočiny

TRIATLONOVÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY

Obsah obrázku venku, Kola jízdních kol, kolo, cyklistika

Popis byl vytvořen automaticky

                           Léto je v Běžci vyhrazeno především Poháru v triatlonu. V něm je letos zařazeno pět triatlonů:

                           1. Melechov 23.6.

                           2. Plačkov 27.7.

                           3. Luka n. Jihlavou 3.8.

                           4. Jihlava 18.8.

                           5. Krucemburk 25.8.

                           Veškeré informace najdete v odkazu triatlonový pohár uvedený v obsahu na této stránce.

 

                                             PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ

30.6.2024

Obsah obrázku osoba, venku, boty, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

                  Jarní část Běžce Vysočiny tradičně uzavírá půlmaraton. Ten v Novém Veselí patří k nejstarším v ČR. Letos se uskuteční již 38. ročník. Součástí Běžce je 23 let. Mezi současnou záplavou pořádaných půlmaratonů si stále si drží svou popularitu. Má komfortní zázemí v nové sportovní hale, nízké startovné a trať s nenáročným výškovým profilem. Samozřejmostí jsou také vložené závody mládeže.

 

OKOLO RUDNÉHO – JIHLAVA ZBORNÁ

21.6.2024

TRIATLON MELECHOV – HOTEL RESET KOUTY

23.6.2024

Obsah obrázku venku, strom, osoba, rostlina

Popis byl vytvořen automaticky

                    Po Opatově se závodem Okolo Rudného přehoupne Pohár Běžce do druhé poloviny. Jedenáct závodníků má splněný limit deseti závodů a má možnost škrtnout nejslabší výsledek. Ostatní mohou doplňovat účast. Trasa závodu není náročná a celá je vedena po lesních nezpevněných cestách a pěšinách.

                   Zároveň o tomto víkendu bude zahájen Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny Triatlonem Melechov. Tuto termínovou kolizi způsobilo přemístění zázemí do Hotelu Reset Kouty, který logicky chce mít volno na prázdninový provoz.

 

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV

14.6.2024

Obsah obrázku venku, osoba, boty, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

                         Z prostředí Dačického zámku a přilehlého parku navštívíme areál místního Fotbalového klubu. V něm probíhají závody mládeže. Hlavní závod je veden údolím říčky Brtnice s průběhem obcí. Po závodě můžete posedět v klubovém bufetu. Parta kondičních běžců, kolem Jaroslava Kruby, pro vás připravila jubilejní dvacátý ročník. 

DAČICKÁ 14

8.6.2024

Obsah obrázku venku, strom, osoba, boty

Popis byl vytvořen automaticky

                        V Kamenici u Jihlavy nejrychleji zdolal náročnou trať jednapadesátiletý Jaroslav Vítek. Je to jeho letošní čtvrté vítězství. Mezi ženami to byla Lucie Šarounová s téměř dvanáctiminutovým náskokem před soupeřkami. Dalšími vítězi bylo 127 dětí, kteří absolvovali vložené závody. V sobotu budeme startovat v pěkném prostředí zámeckého parku. Po cestách parku budou soupeřit také děti.  

 

KAMENICKÁ 15

 27.5.2024

Obsah obrázku boty, osoba, oblečení, venku

Popis byl vytvořen automaticky

             V Kamenici u Jihlavy je další zastavení Běžce Vysočiny s velkým zájmem a podporou místních obyvatel. Drží rekord 249 startujících z roku 2018 v historii Běžce. Mezi účastníky dominuje místní mládež. Stejně jak ve Stonařově i zde iniciativa založení závodu vzešla z party běžců. Má velkou podporu obce, zdejších podnikatelů a spolků. 

 STONAŘOVSKÉ ALEJE

 24.5.2024

Obsah obrázku venku, strom, tráva, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

                  Stonařovské Aleje provází Běžce Vysočiny od jeho třetího ročníku, zásluhou party bývalých fotbalistů, jejíž neformálním vedoucím byl František Stoklásek. Jeho trať vede nejdříve nivou horního toku říčky Jihlávky a poté bývalým lesním revírem Brtnických Collaltů se sedmi paprskovitě uspořádanými cestami, sbíhající k loveckému zámečku. Má příjemný výškový profil a v současnosti přijatelných 10 km.

 

PLANDERSKÝ PŘESPOLNÍ BĚH

 17.5.2024

                NOVINKA: Současná trasa hlavního závodu, která byla u posledních dvou ročníků, byla prezentovaná jako náhradní, z důvodu kalamitní kůrovcové těžby. Kontrolou bylo shledáno, že se lze vrátit na původní s nepodstatnou změnou, kterou bude prodloužení obrátkové části trasy až k Brandlovu mlýnu. Okruh bude mít délku 3 km, takže muži do 69 let tři kola, ženy a muži nad 70 let dvě, dorost jedno. Mládež do 15 let na známém okruhu v obci. Těšíme se že přijdete vyzkoušet.

Obsah obrázku osoba, venku, boty, strom

Popis byl vytvořen automaticky

                 Zatím co myšlenka závodu Běhu Vítězství vznikla v hlavě učitele Telečského gymnázia Milana Jelena na jeho časté tréninkové trase do Jihlavy a zpět, tak u tohoto závodu to byla asistentka Jaromíra Schlinga, Alena Palánová, která v té době byla zároveň starostkou obce. Jak to bývá v obcích je velmi dobře materiálně zabezpečen. Původní trať, v bývalém zámeckém parku u řeky Jihlavy, pro následky kůrovcové těžby nelze použít. Byla proto vyměřena nová trasa, jejímž jedním místem je památkově chráněná kaplička Jana Nepomuckého.

 

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA – TŘEŠŤ

 8.5.2024

               Jubilejní ročník se bude chlubit dvěma rekordy. Počet startujících v hlavním závodě byl 129. Překonal tak ten z roku 2015 o dva. Účastnický rekord 251 překonal také o dva. Ten držela Kamenická 15 od roku 2018. Ukazuje se, že závod, který dal vznik Poháru Běžce Vysočiny má své renomé a stále patří mezi vlajkové lodě soutěže.

Obsah obrázku osoba, venku, obloha, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

                 Ve středu se vydají muži a ženy z mostku přes Koželužský potok v Jihlavské Telečské ulici, aby překonali Brtnickou vrchovinu a skončili na městském koupališti v Třešti. Závod slaví padesáté výročí konání. Jako jeden z mála stále zachovává trasu, která se běží od někud někam. K tomu je zajištěn autobus, který odveze věci závodníků do cíle a po závodě je přepraví zpět na místo startu. Mládež do 17 let si to rozdá na tratích v okolí koupaliště. Zde bývá velký zájem o účast. Proto by bylo dobré, aby rodiče přihlásili děti předem on-line a vyhnuli se vyplňování prezenčního lístku a tím uvolnili nápor při prezenci. Děkujeme a těšíme se.

 

CENA BĚŽCE VYSOČINY

Jihlava Heulos 3.5.2024

Obsah obrázku venku, strom, osoba, boty

Popis byl vytvořen automaticky

                   V pátek podvečer bude v lesoparku Heulos ukončen blok čtyř úvodních závodů konaných v Jihlavě. Je prvním v kalendáři Běžce, kde se běhají okruhy a ženy s nejstaršími veterány mají kratší trať. Závod má komfortní zázemí v šatnách amfiteátru. Po třetím závodu je spočítáno a poprvé zveřejněno průběžné pořadí v soutěži. Jako lehčí svou délkou může být přípravou na legendární Běh Vítezství, který je na pořadu za pět dní po tom. Ten bude slavit 50. výročí. Stejné výročí čeká Běžce příští rok. Bude k němu vydán obsáhlý sborník. Jeho editoři chtějí před startem pořídit skupinové foto všech startujících na stupních amfiteátru. Těšíme se na vás.

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN

Jihlava Pávov 26.4.2024

Obsah obrázku venku, osoba, strom, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

                   Po čtrnácti dnech se sejdeme opět u autokempu v Pávově. Vydáme se ovšem směrem na Vysoký kámen. Jeho tradiční zářiový termín totiž obsadila novinka v kalendáři, kterou je Havlíčkobrodská pětka. Těšíme se na zopakování pěkné návštěvy na prvních dvou závodech. Pokud hledáte výsledky z toho úvodního, tak si klikněte v obsahu na Běžecký pohár a zde jsou v odkazu kalendář – výsledky.

 

BĚH OKOLO TRPASLÍKA

Hybrálec 19.4.2024

                     Jak jsme avizovali před velmi úspěšným zahájením v Pávově, pokračujeme další týden prakticky na druhé straně kopce, v Hybrálci. Tento pohled na Krajské město budete vidět z té správné strany. Podstatnou změnou letošního ročníku bude opačný směr absolvování tratě. Dále se závod vrátí na původní trasu, po změnách vyvolaných masivní kůrovcovou těžbou. Najít nové místo prezence a startu pomůže tento plánek. 

JARNÍ BĚH PÁVOV

Jihlava 12.4.2024

Obsah obrázku obloha, osoba, venku, boty

Popis byl vytvořen automaticky

                 Na zahajovacím závodě 49. ročníku Poháru Běžce Vysočiny se setkáme již tento pátek. Pak budeme pokračovat každý týden do prázdnin. Těšíme se na tradiční účastníky a také na ty, kteří si to přijdou vyzkoušet.

 

Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny 2024

               19. ročník Poháru přináší změny v jeho kalendáři. Pořadatelé ve Vyskytné a Kněžicích nebudou závod pořádat. Proti tomu Turna Milan z Luk nad Jihlavou dal dohromady partu, sehnal potřebná povolení a obnoví velmi oblíbeného Dřevěného muže. Snímek připomíná dobu jeho slávy. Další čtyři triatlony znáte z loňského ročníku. Propozice poháru najdete v odkazu „Pohár triatlonu“ na této stránce.

Běžce Vysočiny

JARNÍ BĚH PÁVOV

Jihlava 12.4.2024

Obsah obrázku venku, osoba, strom, tráva

Popis byl vytvořen automaticky

                  49. ročník Poháru Běžce Vysočiny zahájí závod, který jako jediný byl součástí všech jeho ročníků a téměř vždy soutěž zahajoval. Pohár bude probíhat ve stejném duchu jako v předešlých letech, kterým je především setkávání vyznavačů sportovního životního stylu, Motivační originalitou je systém hodnocení v soutěži, kdy je hodnocen výkon bez ohledu na pořadí. Všechny závody jsou vypsány pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po nejstarší seniory. Děti startují zdarma a dospělí za přijatelnou cenu, takže nic nebrání účasti celé rodiny. Vítán je každý, bez ohledu na věk, výkonost a příslušnost. Pro přihlášení do závodu je preferováno internetové on-line. Více informací v propozicích soutěže a závodu. Těšíme se na vaši účast

Hlavní organizátor a nestor Běhu vítězství Jihlava – Třešť STANISLAV JANÁK 3. února 2024 nečekaně opustil náš reálný svět a přešel do světa vzpomínek, kde pro nás zůstane stále živý. Poslední rozloučení bude v pátek 9.února v 9:00 hodin v obřadní síni Krematoria Jihlava

Obsah obrázku oblečení, osoba, muž, venku

Popis byl vytvořen automaticky

 

SILVESTROVSKÝ BĚH

Jihlava 31.12.2023

                Fotem Jiřího Uchytila si připomínáme letošní 33.ročník. Je na něm zachyceno vedoucí trio. Další snímky je možno vidět na odkazu zde.

Obsah obrázku osoba, oblečení, venku, boty

Popis byl vytvořen automaticky

               Tradice Silvestrovského běhu v Jihlavě se začala psát před třiatřiceti lety. 24 let má jeho organizaci v náplni Běžec Vysočiny. Z důvodů výstavby Multifunkční haly bylo zázemí závodu přemístěno do ZŠ Křížová, která poskytuje plnohodnotné zázemí. Mimo změnu místa startu a cíle je trať s minimálními změnami. Budeme rádi, když naplníte hlavní cíl závodu: rozloučení s rokem 2023 a popřát si do nového roku.

        Obsah obrázku venku, osoba, oblečení, boty

Popis byl vytvořen automaticky                

 

Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2024

LYŽAŘSKÁ DESÍTKA BĚŽCE VYSOČINY

10.12.2023

VZHEDEM K PORUŠE ROLBY NA ÚPRAVU STOPY A ČERSTVÉMU SNĚHU JSME BOHUŽEL NUCENI ZÁVOD ZRUŠIT Z DŮVODU JEHO REGULÉNOSTI.

          Využíváme ideálních sněhových podmínek a ustanovení propozic soutěže. Již tuto neděli bude s předstihem zahájen Lyžařský pohár. První závod se bude konat v lokalitě Vysoká na stopách, které připravují členové Jihlavského Lyžařska. Propozice soutěže najdete na odkazu „Lyžařský pohár“, odkaz na propozice závodu v levém horním rohu stránky. Je tam také odkaz na on-line přihlašování. Těšíme sena setkání s vámi.

         Díky iniciativě Jihlavského lyžařka byla zajištěna klubovna v místní hasičské klubovny. Tam se bude tedy zázemí a místo prezence.

Obsah obrázku venku, lyžování, osoba, sníh

Popis byl vytvořen automaticky

BĚŽEC VYSOČINY

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

3.12. 2023

Na vyhlášení se sešlo 80 přítomných. Účast mírně doplatila na probíhající sněhovou kalamitu. To nejpodstatnější z průběhu již popsal Vladislav Libánský ve svém příspěvku na tomto profilu. Vedle jeho fotek najdete další od Miroslava Kafky zde

Uskuteční se v neděli 3.12.2023 v Restauraci Zezulkárna, Stamicova ul., Jihlava Bedřichov. Zváni jsou nejen vyhlašovaní, ale také jejich blízcí. Dále každý bez ohledu na umístění v tomto a předešlých ročnících. Kapacita sálu je pro potřeby Běžce prakticky neomezená. Další info máte na této www stránce v levém rohu. 

 

Obsah obrázku osoba, oblečení, stůl, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

           24. VH BV se konala v Restauraci pivovarská za účasti 25 členů. Na snímku se sešli ti z nejzaslouženějších. Spolu s jinými body programu, byl schválen plán činnosti a závodů na příští rok. S tím Vás seznámíme na Vyhlášení BV 3.12.2023. Pokud máte někdo zájem podpořit BV svým členstvím, tak se přihlaste na Vyhlášení nebo se kdykoliv obraťte na členy výboru BV (B. Novák, I. Kugler, V. Libánský).

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH HEULOSEM

Memoriál Jiřího Šmrhy

13.10.2023

Obsah obrázku osoba, venku, oblečení, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

                                  O poslední dějství letošního ročníku Běžce Vysočiny byl velký zájem. Jubilejní 60.ročník Běhu Heulosem měl jednu z největších účastí v jeho historii. Velice dobrým nápadem bylo pořízení společného fota 149 startujících, včetně čtyř protagonistů soutěže. Definitivním ukončením je slavnostní vyhlášení výsledků. Po konfrontaci s termínovými kolizemi byl určen definitivní termín na neděli 3. prosince. Je to posun od původního zveřejněného datumu 11. listopadu. Doufejme, že větší časový odstup, nebude mít vliv na zájem o účast. Pozvánku najdete, jako obvykle, v levém horním rohu této www stránky.

                         Žádost – pro vnitřní potřebu Běžce bychom potřebovali foto cílového prostoru od tribuny k podiu (nemusí být nutně s doběhem závodníků). Stačí poslat na email info@bezecvysociny.cz. Děkujeme.

                  Po Běhu Roštejnskou oborou v Růžené, s pěknou účastí, nás čeká poslední závod letošní sezóny v Letním kině v Jihlavě. Budeme slavit jeho 60. ročník. Tím se může pochlubit málokterý závod. Kontinuita konání byla narušena pouze jednou. V roce 2020 byly zakázány veškeré sportovní akce z důvodu pandemie Covid 19. Pro všechny účastníky bude k tomuto výročí připraven praktický dárek. Více informací získáte kliknutím na jeho historii. Další vložkou programu bude společné focení pro připravovaný sborník k 50 ročníku Běžce Vysočiny. 

 

BĚH HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

29.9.2023

Obsah obrázku venku, osoba, strom, boty

Popis byl vytvořen automaticky

                  Je symbolické, že v době oslav naší státnosti se koná závod, který má v názvu jméno jednoho z národních buditelů obnovy tohoto statutu. To se podařilo až v roce 1918 po více jak 400 letech. Dle stavu on-line přihlášek a ohlasů na Facebooku můžeme očekávat podobnou účast jako v Polné, odkud je tento snímek.

JIHLAVSKÁ HODINOVKA

15.9.2023

Obsah obrázku sport, venku, osoba, obloha

Popis byl vytvořen automaticky

             Přespolní běh v Řásné při hezkém počasí přilákal pěknou účast dospělých. Účast mládeže na veřejných sportovních akcích po Covidu stále pokulhává. Zítra v pátek je na pořadu tradiční test výkonnosti. Pro dospělé hodina pravidelného tempa. Kdo sbírá body, tak má zde výhodu, jelikož zatížení je stejné jako u vítěze, kdežto u běžného závodu je delší, a navíc zatížení kolísá dle profilu tratě. Dvanáctiminutový test mládeže si může udělat každý a má ukázat momentální tělesnou výkonnost organismu jedince. Opomíjené nejsou ani děti do šesti let, Ti si vyzkouší umělohmotnou dráhu během na 200 metrů.

 

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ

 8.9.2023

Obsah obrázku venku, osoba, strom, obloha

V obvyklém tempu pokračuje Běžec, po Běhu na Vysoký kamen, čtrnáctým dílem, kterým je Přespolní běh v Řásné.

 

ALEJEMI V KNĚŽICÍCH

 25.8.2023

Obsah obrázku osoba, boty, venku, sport

Popis byl vytvořen automaticky

Po dvouměsíční prázdninové přestávce se sejdeme na zahájením podzimní části soutěže, ve které je zařazeno zbývajících osm závodů z celkového počtu devatenácti. Kněžický běh je zároveň zařazen do Orelské běžecké ligy. Setkávají se zde startující z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Dopravní INFO: Komunikace od středu obce po místní část Brodce je pro rekonstrukci sice uzavřena, ale účastníci závodu mají povolený průjezd s opatrností až na parkoviště za zámkem.

Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny

TRIATLON KRUCEMBURK

20.8.2023

Obsah obrázku venku, strom, oblečení, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

               V krátkém sledu po Jihlavě následoval triatlon v Kempinku Moře u rybníka Řeka. Také zde má velkou podporu díky provozovatelce kempu ing. Kateřině Zavadilové. Po delší odmlce se do startovního pole závodu v Běžci přihlásila Milada Brabcová. Triatlon byl závěrem Poháru Běžce. Letošní ročník byl poznamenán zrušením prvních dvou závodů ve Vyskytné a Kněžicích.              

 Další foto můžete vidět ZDE.

Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÝ TRIATLON

13.8.2023

Obsah obrázku venku, osoba, text, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

               Předposlední díl triatlonového poháru Běžce se uskutečnil v Novém Pávově. Pěkná účast 74 startujících, pěkné počasí a hladký průběh. K němu určitě přispěla ochota provozovatele ubytovny, v budově bývalého kempinku, který mám poskytuje vše potřebné zcela zdarma.

VANTUCH VÁCLAV  

 25.7.1936 – 9.8.2023

Obsah obrázku osoba, oblečení, venku, území

Popis byl vytvořen automaticky

             S velkým zármutkem jsme přijali zprávu, že z reálného světa odešel kamarád, sportovec, závodník a organizátor běžeckých závodů pro veřejnost. Mládí prožil ve vzdálené Kopřivnici. Osud jej zavál do Jihlavy, ve které prožil většinu života. V mladém věku hrál výkonnostní fotbal. Nejvyšší soutěží byla divize za Modetu Jihlava. S fotbalem skončil v Sokolu Bedřichov. Mimo fotbal bylo jeho velkou zálibou sjezdové lyžování. Pracoval v lokomotivním depu na opravách elektrických lokomotiv. Z hecu na pracovišti vznikl v roce 1973 legendární závod Jihlava – Čeřínek. Ten se potom stal přeborem železničářů. Na prvním ročníku Běhu Vítězství Jihlava – Třešť 7.5.1975 se připojil k myšlence Milana Jelena a Jiřího Šmrhy, který byl jeho spoluhráčem v Modetě,  založit běžeckou soutěž Jihlavska. Václav dal do vínku soutěže další dva závody – Jarní běh a Jihlava – Smrčná. Od 14.4.1976, kdy se uskutečnil zahajovací závod v Jihlavském Lesnově, byl nejen jedním z nejaktivnějších běžců, ale také jedním z hlavních organizátorů. V organizátorské činnosti mu byla věrně po boku jeho manželka Alena. Do 31. ročníku v roce 2006 absolvoval 363 závodů. Dvakrát celkově vyhrál kategorii veteránů a třikrát obsadil druhé místo. V úterý 15. srpna se s ním naposled rozloučíme v 11,30 v kapli Ústředního hřbitova v Jihlavě.

Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÝ TRIATLON

13.8.2023

                Je předposledním dílem triatlonového poháru Běžce. Zároveň vyvrcholením Krajského poháru mládeže. Předání cen nejlepším se uskuteční v ten den po závodě. Svojí koncepcí je klasickým sprint triatlonem s vyváženou délkou jednotlivých disciplín a rovinatým profilem. To napovídá tomu, že je vhodný pro každého zájemce, bez ohledu na jeho výkonnost. U dospělých a dorostu zde bude zároveň vyhlášeno Mistrovství Kraje Vysočina. Historie Jihlavského triatlonu se začala psát před 35 lety, takže doufáme, že letošní ročník jeho historii obohatí svojí úspěšností. 

 

IRONIEMAN PLAČKOV

 29.7.2023

Obsah obrázku venku, Kola jízdních kol, kolo, cyklistika

Popis byl vytvořen automaticky

                      Po loňské premiéře si Běžec zopakuje tento oblíbený triatlon. V programu poháru je jediným terénním triatlonem, takže je dobrým doplněním poháru. Po kratším plavání je vyměřen velký cyklistický okruh. Jak je ze snímku patrné dá se v pohodě zvládnout i na gravel kole, což je silniční kolo se širšími plášti.  

MELECHOVSKÝ TRIATLON

 25.6.2023

               Pěkné počasí a na současnost pěknou účast měl Melechovský triatlon. Výsledky s prvními získanými body do Poháru majdete zde Odkaz na další fotografie zde + zde

Pohár Běžce Vysočiny

PŮLMARATÓN NOVÉ VESELÍ

 25.6.2023

Obsah obrázku venku, boty, osoba, obloha

Popis byl vytvořen automaticky

                       Souběh tři akcí na Vysočině pro kondiční vytrvalce (So 24.6. O pohár starosty Bezděkova, Ne 25.6. Melechovský triatlon a Žďárský Olympijský triatlon), se jen nepatrně projevil na účasti.  36. ročník měl 113 startujících a 88% z nich mělo příslušnost na Vysočině. Na hlavní okruh se vydalo 73 mužů a žen, když startovní pole výrazně posílilo 18 příchozích, kteří absolvovali jeden okruh 7 km.

                       Pohár Běžce se tímto závodem přehoupl do druhé poloviny, kdy je zahájeno škrtání nejhorších výsledků a doplňování účasti na plnohodnotných deseti závodů.

                       Shodou okolností se uskutečnil také Melechovský triatlon, jako zahajovací v Poháru Běžce Vysočiny, zrušeném v Kněžicích a Křemanovi ve Vyskytné. Následovat bude 29. července Ironieman Plačkov u Humpolce.

 

ŠKRLETA JAN

 7.9.1946 – 19.6.2023

Obsah obrázku osoba, lehká atletika, oblečení, venku

Popis byl vytvořen automaticky

                  Jak úprava obrázku napovídá, nečekaně, po krátké nemoci, zemřel velký vyznavač kondičního běhání a skalní přívrženec Běžce Vysočiny. Svůj první výsledek zaznamenal 22.5.1981 na Stonařovských Alejích. Pak nevynechal ani jednu sezonu. Celkem absolvoval v Běžci 453 závodů. V roce 1996 získal pohár Běžec v kategorii mužů nad 50 let. Zopakoval si to v roce 2016 u mužů nad 70 let. Na stupních vítězů stál ještě 10x na druhé, či třetí pozici. Naposled jsme jej mohli vidět 13.5.2022 v Plandrech. Nevlastnil auto a velmi často jezdil na závod veřejnou dopravou. Někdy dokonce přijel den před tím a přespával za pomoci pořadatele. Také budeme vzpomínat na jeho Zátopkovské doběhy do cíle.

Pohár Běžce Vysočiny

PŮLMARATÓN NOVÉ VESELÍ

 25.6.2023

                       Letos proběhne již 37. ročník. Je suverénně nejstarším na Vysočině a ČR v první desítce. Není tedy překvapivé, že rekordmanem trati je Ali Ezayedy z Libye. Otec a syn Bílkovi daleko předběhli současnost, kdy v současném trendu má tento závod každé větší město. Jeho původní velký okruh musel ustoupit automobilovému provozu. Okruh 7 km probíhá na komunikacích s minimálním provozem a během závodu je možnost pětinásobného občerstvení.

                       Závod uzavírá jarní část soutěže. Po prázdninové přestávce bude pokračovat 25.8. v Kněžicích.

Obsah obrázku venku, osoba, oblečení, boty

Popis byl vytvořen automaticky

Pohár Běžce Vysočiny v triatlonu

TRIATLON MALECHOV – Hotel Kouty

 25.6.2023

                       Jeho zakladatel Jiří Pecha mu dal název „Malý železný muž“. Lehčí plavání plně nahrazuje cyklistika a běh. V současnosti se jeho pořádání ujal Vladislav Trýb. Zázemí je přemístěno z Restaurace Na Vršku v Horní Pasece do Hotelu Kouty u přírodního koupaliště, kde probíhá plavecká část. U té jsou povolené pouze plavky, takže současná vlna veder tuto část určitě zpříjemní.

Obsah obrázku venku, strom, Kola jízdních kol, Cyklistická helma

Popis byl vytvořen automaticky

OKOLO RUDNÉHO – Jihlava Zborná

 16.6.2023

               Závod, který provází Běžce Vysočiny od jeho počátku. Pořadatelem oddíl lyžařů na běžkách tehdejšího Dynama Jihlava pod vedením Jiřího Šmrhy. Stejně jako na Heulose tratě označil pevnými značkami na stromech. Během času se trasa měnila, ale stále zůstává nezpevněný povrch po celé délce a lesní prostředí.

Obsah obrázku venku, strom, osoba, rostlina

Popis byl vytvořen automaticky

PŘES HRÁZE OPATOV

 9.6.2023

                Pohár Běžce se přesune severovýchodním směrem z údolí Moravské Dyje do jihozápadního cípu Křižanovské vrchoviny. Do Opatova se rádi závodníci vrací. Doufejme že tomu tak bude i letos.

Obsah obrázku venku, osoba, boty, oblečení

Popis byl vytvořen automaticky

Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny

KŘENAN TRIATLON VYSKYTNÁ 10.6.2023 – zrušen

KNĚŽICKÝ TRIATLON – 17.6.2023 - zrušen

První dva závody poháru byly bohužel zrušeny. Ve Vyskytné je důvodem velmi malý zájem o účast, kdy bylo přihlášeno pouhých dvanáct závodníků. V Kněžicích je to uzavření průjezdu Jestřebím pro rekonstrukci mostu přes potok a výstavba chodníků kolem hlavní komunikace v obci. Takže zahájení se uskuteční 26.6. na Melechovském Malém muži.

Obsah obrázku venku, obloha, strom, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

DAČICKÁ 14

 3.6.2023

                                     Zdařilý záběr z trati potvrzuje zájem o tuto pěknou trať, který umocnilo letní počasí. Na její trasu se vydalo 85 startujících. V popředí v zeleném tričku Zdeněk Trávník, který šestým rokem za sebou nevynechal ani jeden start v Běžci.   

Obsah obrázku venku, tráva, osoba, strom

Popis byl vytvořen automaticky

                   36. ročník Kamenické 15 nezůstal nic dlužen své pověsti. Počet startujících stabilně překračuje dvě stovky. I přes čtyři kolidující závody na Vysočině, byla účast dospělých solidní. Tři rozběhy mládeže absolvovalo 146 chlapců a dívek. Na snímku pana Kafky je poslední start, ke kterému je připraveno i z pěti příchozími 54 závodníků. 

                   Netradičně v sobotu se bude pokračovat v Dačicích. Zopakuje se zámecký areál, který se osvědčil při loňské vynucené premiéře. Závod je zároveň součástí Jihočeského poháru a má také hodnotnou finanční podporu. Expozice zámku jsou otevřeny, interiéry jsou ve velmi zachovalém stavu. Možno tedy spojit sportovní zážitek s kulturním.

 

Obsah obrázku venku, budova, nábytek, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

 

LYONESS

peníze pro sebe

a Běžce Vysočiny z každého nákupu zpět.

více

Regionální soutěže vytrvalostních sportů

·         Pohár Běžce Vysočiny 2024 – 49. ročník

·         Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2024 – 21. ročník

·      Pohár triatlonu Běžce Vysočiny 2024 – 19. ročník

·         Jsou otevřené soutěže určené všem kondičním sportovcům, výkonnostním sportovcům a dalším zájemcům bez ohledu na věk a výkonnost.

·         Není potřeba přihláška předem. Stačí se přihlásit před startem závodu v místě jeho konání.

·         Do soutěže je automaticky zařazen každý účastník závodu a vyhodnocen absolvent tří závodů.

                 Hodnotí se samostatně:

                                                    Muži 20 - 39 let 

                                                    Veteráni 40 - 49 let

                                                    Veteráni 50 - 59 let

                                                    Veteráni 60 – 69 let

                                                    Veteráni nad 70 let

                                                    Ženy 20 - 34 let

                                                    Ženy 35 - 44 let

                                                    Ženy nad 45 let

                                                   Junioři, juniorky 18 - 19 let

                                                   Dorostenci, dorostenky 16 - 17 let

                                                   Starší žáci, žákyně 14 - 15 let

                                                   Mladší žáci, žákyně 10 - 13 let

·         Výkon jednotlivce v závodě se hodnotí bodově (0,001 - 10 bodů) podle dosaženého času.

·         Celkový bodový zisk a pořadí je potom určeno součtem nejlepších výsledků

·         V poháru BV – 10 závodů

·         Lyžařský pohár – 4 závody

·         Pohár triatlonu – 4 závody

·         :

Do Poháru BV je zařazeno 20 závodů. Silničních, krosových, smíšených, na dráze v délkách od 6,6 km - 21,1 km

Do Lyžařského poháru je zařazeno 9 závodů

Do poháru triatlonu je zařazeno 6 závodů

Pro mládež a na některých i pro ženy a muže nad 70 let jsou přiměřeně kratší tratě