Lyžařský pohár Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÁ PATNÁCKA

 30.1.2122

               Historie lyžařské Jihlavské 15 začala 6.3.1955. Podruhé je zařazen také v Českomoravském poháru v běhu na lyžích. Loňskou premiéru zrušil zákaz konání vládním opatřením pro pandemii Covid 19.

               Pořadatelem je SKI team Vysočina. Ne jejich webové stránce je možno získat platné propozice. Odkaz zde: https://www.skiteamvysocina.cz/ji15

               Vzhledem k aktuálním nejistým sněhovým podmínkám bude uskutečnění závodu potvrzeno do pátku 28.1.2022 do 14 hodin. V případě přesunu na náhradní tratě do vyšší nadmořské výšky (lokalita Čeřínek/Nový Hojkov) bude lokalita upřesněna do soboty 29.1. 2022 do 14 hodin.  

 

SILVESTROVSKÝ BĚH

 Jihlava 31.12.2121

               Tradice Silvestrovského běhu v Jihlavě začala v roce 1990. Pokaždé se konal na Silvestra, bez ohledu na kalendář. Vždy byl tedy setkáním poslední den roku. Zažil také rozmanité počasí. Od příjemného podzimního slunce až po tvrdou zimu. Letos připadá na pátek. Dá se očekávat větší účast. Zimák je opět staveništěm, tak okruh bude po třetí v historii zkrácen o 250 m. Nebude se probíhat jeho prostory. Šatny budou zajištěny nad šatnou pro veřejnost u zimáčku.  

Obsah obrázku sníh, exteriér, strom, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BĚŽCE VYSOČINY

 Jihlava Zezulkárna 20.11.2121

           Za dva dny se sejdeme na vyhlášení BV. Bude probíhat při další vlně Covidové pandemie. Pro nás zatím platí, co je uvedeno níže. Těšíme se na vás a děkujeme za pochopení situace.

           ŽÁDOST A UPOZORNĚNÍ.

           Vzhledem k nutnosti prověřovat bezinfekčnost prosíme o příchod s rezervou. Budeme tam od 15:00 hod. Předpokládáme, že je jasné, že bezinfekčnost bude prokazovat každý starší 12 let, bez ohledu v jaké roli bude vyhlášení účasten. Děkujeme za pochopení.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BĚŽCE VYSOČINY

 Jihlava Zezulkárna 13.11.2121

 

POZOR ZMĚNA

Vyhlášení se odkládá o týden. Uskuteční se 20.11.2021

Vše ostatní zůstává v platnosti

 

           Po roční přestávce situace dovolí vyhlásit konečné výsledky Poháru Běžce Vysočiny a Poháru v triatlonu BV. Vyhlášeným budou předány trofejní a věcné ceny. Jelikož je to organizovaná hromadná akce, navíc ve vnitřních prostorách, také zde platí, že každý účastník musí prokázat bezinfekčnost na Covid. Jelikož jako pořadatelé akce jsme opět povinni mít seznam účastníků a provádět kontrolu bezinfekčnosti, budeme rádi, když se on-line přihlásíte, jak se provádělo na závod. Od 1.11. se změnily podmínky ke vstupu na akci. Podstatná informace k tomu je, že čestné prohlášení neplatí, každý musí mít potvrzení, děti do 12 let se nekontrolují. Přesně najdete zde

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

 Jihlava 22.10.2121

 

SPORTUJ S NÁMI

           Závod je zařazen do programu ČUS. Ten je celostátně mediálně sledován. Podpořte tento program svou účastí na startu. Běžec Vysočiny se na posledním závodě sezóny na vás těší.

Obsah obrázku tráva, exteriér, osoba, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

 Jihlava 22.10.2121

 

           Odloženou premiéru z loňska, pro lokdaun, si město, spojené se jménem národního buditele, dokonale užilo. Velká účast, příjemné počasí, tratě v pěkném prostředí městského parku Budoucnost.  Také hodnotné ceny, díky podpory od města. Přispěla také vstřícnost vedení ZŠ V Sadech.

          Příští pátek se budeme s 46. ročníkem Běžce Vysočiny loučit v Jihlavě. Posledním závodem je Běh Heulosem. Svým 56 opakováním je nejstarším běžeckým závodem na Vysočině bez přerušení. Shodou okolností se koná rovněž v městském lesoparku. Závod je několik let zařazen v celostátním projektu Sportuj s námi. Jedním z mediálních partnerů je Česká televize. Hlavní závod, svou délkou tratě, není náročný. Je proto vhodný pro poslední setkání vyznavačů kondičního sportování. Jako všechny závody Běžce je samozřejmě pořádán pro všechny věkové kategorie, od předškolních dětí po nejstarší seniory. Každý má přiměřenou trať ke svému věku.

           Slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční 13. listopadu v sále restaurace Zezulkárna v Jihlavě Bedřichově.

Obsah obrázku exteriér, strom, země, silnice

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

 Havlíčkův Brod 15.10.2021

                  V Růžené bylo také změněno místo prezence a startů. Zázemí v klubovně a prostorech areálu místního fotbalového oddílu závodu určitě prospělo.

                 Zítra se sejdeme v Havlíčkově Brodě. Konání loňského prvního ročníku znemožnila pandemie Covid. Závod nahrazuje závod v Pelhřimově. Svým pořadem, prostředím a tratěmi je s ním téměř shodný. Pro kondiční sport je to ideální, proto všem doporučujeme si to vyzkoušet.

Obsah obrázku strom, exteriér, silnice, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

ROŠTEJNSKOU OBOROU RŮŽENÁ

 8.10.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

           Zapadající podzimní sluníčko doprovázelo závodníky po startu na fotbalovém hřišti v Polné. V době Covidové se startovní listina letos podruhé přehoupla přes 100 účastníků s rekordním celkovým počtem 111 startujících. Určitě byla také spokojenost se zázemím s otevřeným bufetem. Jak se líbila trať, je otázkou.

           Nicméně, stejné nás čeká v Růžené. Místo místního hostince najdeme zázemí v klubovně fotbalového hřiště a zároveň novou trať. Části trasy v okolí Farářského kopce budou ovšem shodné s trasou 2019, jen v opačném směru. Mládež bude mít vyměřeny obrátkové tratě v blízkosti hřiště.

Obsah obrázku exteriér, obloha, tráva, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH BŘEZINOU POLNÁ

 1.10.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

           I když Memoriál Luboše Svobody termínově kolidoval z Půlmaratonem v Havlíčkově Brodě a Běchovicemi, nemohl si na účast ztěžovat. Závodníky čekalo netradiční místo startu a také trať. Zda se delší a směrově členitější okruh líbil je otázkou.

          To samé si běžci zopakují v Polné. Jak jsme již předeslali, místo startu a trať budou také zcela jiné. Sejdeme se na fotbalovém stadionu. Trať povede údolím Šlapanky do Věžnice, kolem rybníků Bor a Kukle. Mládež bude mít vyměřen okruh v areálu stadionu.

            Běžecký tým Polná vás co nejsrdečněji zve k účasti.          

Obsah obrázku obloha, osoba, exteriér, země

Popis byl vytvořen automaticky

 

CENA BV – MEMORIÁL LUBOŠE SVOBODY

 24.9.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

             Po týdnu se sejdeme opět na Atletickém stadionu Na Stoupách. Důvodem jsou organizační změny v obsazení Amfiteátru letního kina mimo BV. Oprava opěrných zdí na cestě kolem ZOO si vynutila také změnu trati. Okruh 4,4 km bude vyměřen po známých cestách Heulosu. Základem bude podstatná část původního okruhu závodu, doplněná o mládežnický okruh kolem Jihlávky. Ženy, veteráni nad 70 let a dorost poběží jednou, ostatní muži 2x. Mnozí tuto změnu možná uvítají, jelikož stoupání Na Stoupách absolvují jednou či 2x, místo dvojnásobku při normálu. Děti budou běhat v bezpečí stadionu.

            Z důvodu kalamitní těžby dřeva, bude změna místa startu a tratí také u dalších dvou závodů v Polné a Růžené.

            Doufejme, že Covid bude v normě a po jednoleté přestávce se uskuteční slavnostní vyhlášení. Objednáno je opět v Zezulkárně na 13. 11. 2021

            Určitě je se na co těšit.

 

JIHLAVSKÁ HODINOVKA – 17.9.2021

Obsah obrázku tráva, osoba, exteriér, sport

Popis byl vytvořen automaticky

           Dvojzávodem, minulý víkend, se Běžec přehoupl přes 10 závodů. Začíná škrtání a doplňování započítávaných bodů do limitu. Dámy s taškami se zúčastnili obou závodů. Ze snímku je patrné, že svého rozhodnutí nelitovali.

          V pátek se sejdeme na Atletickém stadionu v Jihlavě. Až na čtyři roky (78 – 81) je Hodinovka nedílnou součástí soutěže. Od roku 2001 zde má mládež tzv. Cooperův test na 12 minut. Dráhu si zkusí také nejmenší do 6 let, na vzdálenosti 200 m. Snímek pořídil Tomáš Máca. Celé album 284 snímků z loňského ročníku najdete na Rajčeti.

Obsah obrázku obloha, exteriér, silnice, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ – 10.9.2021

 

FRÄNKISCHE BĚH OKŘÍŠKY – 11.9.2021

 

           Tentokrát měl Běžec krásné babí léto. Na účasti to vylo znát, zvláště u mládeže.

           Jak je z titulku patrné, na pořadu bude, co historie 723 předešlých závodu nezná. Dva dny za sebou proběhne 10 a 11 závod. Soutěž dospěje k limitu a pokud Covid zůstane v současném rozsahu, uskuteční se letos 17 závodů. Značně se tím rozšíří možnost zasáhnout do celkového pořadí.

           V Řásné je pěkná trať v lesním hvozdu Jihlavských vrchů a v Okříškách pěkné prostředí v prostorách firmy. On – line přihlášky jsou k dispozici.

           Co je potřeba mít při prezenci u sebe najdete zde. Není možné houfně vyplňovat před závodem prohlášení. Tím se opatření povinnosti on-line přihlášky ztrácí. Formulář čestného prohlášení je proto nutné si stáhnout na disk svého počítače, vytisknout a vyplnit předem. Děkujeme a těšíme se.

Obsah obrázku obloha, osoba, exteriér, sport

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku osoba, silnice, exteriér, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN – 3.9.2021

 

           Chladné a deštivé počasí, připomínající spíše pozdní podzim, než poslední prázdninový víkend, příliš k účasti v Kněžicích nelákal. Po jedenácti předchozích ročnících, nebyl proto celkový počet účastníků třímístné číslo.

           Pro závod v Jihlavě Pávově je předpověď daleko příznivější. Předpověď slibuje sluníčko a teploty kolem 20°.   Na devátém závodě Běžce Vysočiny 2021 se těšíme na vaší účast. Co je potřeba mít u sebe najdete zde.

 

Obsah obrázku exteriér, tráva, země, strom

Popis byl vytvořen automaticky

 

ALEJEMI V KNĚŽICÍCH – 27.8.2021

 

           Zítra zahajuje podzimní část Běžeckého poháru v Kněžicích. Tradičně má jednu z největších účastí v soutěži. Nezapomeňte na on-line přihlášku. Čas máte do zítřejšího poledne. Také pamatujte na hygienická opatření Covid 19. Co je potřeba mít u sebe najdete zde.

 

Obsah obrázku osoba, exteriér, skupina, mladý

Popis byl vytvořen automaticky

 

TRIATLON ŘEKA KRUCEMBURK – 22.8.2021

 

            Menší účast odpovídala době Covidové. Jak vidíte, depo se přestěhovalo z hráze. Plavání startovalo z pláže a závodníci se před cyklistikou zahřáli 250 m dlouhým během do depa. Zvítězil Petr Miláček. Z plavání doběhl do depa jako třináctý, ale v dalším průběhu se propracovával do čela. O vítězství pak rozhodl nejlepším běžeckým výkonem. O téměř 13 minut předčila všechny ženy talentovaná dorostenka Michaela Mitisová. Za zmínku stojí také její výkony v plavání a běhu, které měla druhé nejlepší ze všech závodníků.

            Závěrečný čtvrtý závod Poháru v triatlonu Běžce Vysočiny se uskuteční v kempinku Moře u rybníka Řeka v Krucemburku. Dřevěný muž v Lukách nad Jihlavou a Melechovský triatlon byly pro letošek zrušeny. Čeká nás příjemné domácké prostředí kempinku a tratě v pěkné přírodě Žďárských vrchů.

 

Obsah obrázku voda, obloha, exteriér, pobřeží

Popis byl vytvořen automaticky

 

JIHLAVSKÝ TRIATLON – 1.8.2021

 

            Obrázkem Pavla Hotaře z minulého ročníku si připomínáme, že již tuto neděli 1.8.2021 nás čeká další opakování tohoto triatlonu, který se koná od devadesátých let na krajské a několikrát i na celostátní úrovni.

            Je vypsán pro všechny věkové kategorie. U dorostu a dospělých jako krajský přebor jednotlivců. Mládež má tento přebor plánován v rámci Moravskobudějovickém triatlonu, který se uskuteční v odloženém termínu 29.8.2021.

            Bohužel stále platí nařízení při pořádání sportovních akcích ohledně k pandemii Covid 19.  Při prezenci je nutno předložit potvrzení, nebo certifikát o očkování, testu platné době, nebo prodělané nemoci. Kdo jej nemá, může předložit čestné prohlášení, jehož formulář naleznete zde.

           Další informace v propozicích v odkaze v levém rohu nahoře.

 

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY – 2.7.2021

 

             Běžec letos otevře prázdniny netradičně závodem v Plandrech. Závod je oblíben pro velmi dobré zajištění. Na fotu je nové místo prezence. Jak je z něj patrné, tak děti si mimo závod užijí další radovánky. Zkrátka nebudou ani dospělí. Jen místo tradiční klobásy bude balená bageta.

             Vykácený les, do míst historického hornického náhonu, kde vedla podstatná část trasy, pustil sluníčko. To změnilo pěšiny a cesty v zelenou džungli. Takže trasa závodu povede v obci. Přídomek „přespolní“ tím neztratí. 70% trasy vede po nezpevněném povrchu.  

             Stále platí pouze on-line přihlášení a prokázání bezinfekčnosti. Na rozdíl od obchodu a restaurace je pořadatel povinen uchovávat 30 dnů seznam účastníků s kontaktními údaji a kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti.

Obsah obrázku tráva, exteriér, strom, pole

Popis byl vytvořen automaticky

 

PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ – 27.6.2021

             Podle ohlasu na Facebooku byla se závodem Okolo Rudného spokojenost. 

             V neděli nás čeká závod na nejdelší tratí v Poháru Běžce. 21,1 km je pro jednoho nepřekonatelných, pro druhého výzva a pro třetího nic zvláštního. 

To se samozřejmě týká dospělých. Mládež všech věkových kategorií má předepsané obvyklé vzdálenosti.

             Na Covidová opatření jsme již zvykli a zatím jsou stále stejná. Všem předchozím účastníkům patří poděkování, že se jim bez reptání podvolili. Jen počet startujících je navýšen na 500.

             Povinná on-line prezence je spuštěna na této stránce. V propozicích pak najdete podrobné informace a potřebné formuláře.

Obsah obrázku tráva, exteriér, osoba, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

OKOLO RUDNÉHO – 11.6.2021

Jihlava Zborná

        Vrch Rudný, který byl v historických dobách jednou z lokalit dolování stříbra, je v současnosti místem kondičních tras. Lyžařský oddíl SK Jihlava si jeho náročný terén vybrali jako místo suché přípravy a po vzniku Běžce, jako místo jednoho ze závodů. Letos se poběží po dvaačtyřicáté. Měli také plán vybudovat zde lyžařskou sjezdovku. To se ale povedlo až lyžařům Sokola Bedřichov. V současnosti její provoz zajišťuje firma Pavla Havlíčka. Díky jeho ochotě, má zde závod již 13 let zázemí.

         Podmínky jsou stejné jak v Opatově. On-line povinná prezence a prokázání bezinfekčnosti.

 Může jít o obrázek 10 lidí 

 

       Po Půlmaratonu Nové Veselí, který se uskuteční poslední neděli v červnu 27.6., bude mít Běžec další víkend. V pátek 2.7. se bude konat odložený Planderský běh a druhý den v sobotu Kněžický triatlon. V září si to ještě jednou zopakujeme. 10.9. Přespolní běh v Řásné a 11.9. Fränkische běh Okříšky.        

 

VÍKEND BĚŽCE VYSOČINY

        V 23. týdnu 2021 měl Běžec na pořadu hned dva závody. V pátek v Opatově a v sobotu ve Vyskytné. Oba měly jedno společné. Tím byla bouřková přeháňka během závodu.

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV – 11.6.2021

Obsah obrázku tráva, strom, exteriér, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

         Bouřková přeháňka před závodem, nejenže posunula čas startu, ale také možná ovlivnila účast, zvláště u místní mládeže. Snímek to dokazuje. Zatímco v loňském roce stálo na startu 30 dětí, letos to byla polovina.

 

KŘEMMAN TRIATLON – VYSKYTNÁ 12.6.202

Obsah obrázku exteriér, voda, lidé, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

        Startovali všechny věkové kategorie, tak jak by to mělo být. Pořadatelé byli nuceni přizpůsobit tratě probíhajícím stavebním pracím v areálu koupaliště. V průběhu převlékání v prvním depu u hlavního závodu se spustila vydatná bouřková přeháňka. To budou mít účastníci závodu dospělých ve své paměti napořád. Vody a bláta si během cyklistické části užili bohatě.

        Padesát startujících v hlavním závodě a tři dorostenky získali první body do Triatlonového poháru BV. Další body bude možno získat 3.července v Kněžicích.

     

TRIATLONOVÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY

KŘEMAN – 12.6.2021

        Pohár zahajuje nezvykle brzo. Poprvé bude v jeho kalendáři terénní triatlon ve Vyskytné. Snímek nám ukazuje místo startu, kterým je místní přírodní koupaliště. Jak napovídá název, tratě cyklistiky a běhu jsou vedeny lesním hvozdem jednoho z hřebenů Českomoravské Vrchoviny, jehož vrcholem je Křemešník (765 m.n.m.).

        K propozicím se dostanete v odkazu triatlonový pohár na této stránce. Do soutěže BV se bude počítat jen hlavní závod (0,5/15/6).

        Na závod je možné přihlásit se předem on-line na stránce Pteamu. , který provede čipovou časomíru.

 

       MELECHOVSKÝ TRIATLON – ZRUŠEN

       K své velké lítosti pořadatelé byli nuceni, pro letošek, přistoupit k tomuto rozhodnutí.

Běžec 9.6.2021

 

BĚH PŘES TŘI HRÁZE – 11.6.2021

        Pořadatelé vás co nejsrdečněji zvou k účasti. Závod je znám tím, že o závodníky je dobře postaráno nejen při závodě, ale také po něm. Bude tomu také tak letos. Samozřejmě v rámci Covidu.

        U prokazování bezinfekčnosti je mírné odlehčení u testování. Bude stačit čestné prohlášení zákonného zástupce a také dospělého účastníka.  To si můžete připravit předem. Formuláře ke stažení mládež zde, dospělý zde.  e je podrobně uvedeno v propozicích závodu. Doporučujeme si je přečíst.

        Stále platí, že na závod je možné přihlásit se pouze předem na www.bezecvysociny.cz. On-line prezence je již spuštěna.

 

Běžec 8.6.2021 

  

JARNÍ BĚH PÁVOV – 4.6.2021

        

        Pokračování Běžce v Kamenici proběhlo ve stejném duchu, jak ve Stonařově. Bez mládeže ale tam bylo po startu jaksi prázdno. Jiné to bude tento pátek v Jihlavě Pávově. Zde přivítáme poprvé také mládež.

        Co se změnilo od pondělí 31.5. při konání hromadné sportovní akce. Na sportovní akci může být 150 účastníků. U prokazování bezinfekčnosti se prodloužily lhůty platnosti u testování a nemoci. U očkování se u dvou dávkového uznává první dávka. U mládeže do 17 let se předpokládá, že je pravidelně testovaná ve škole. Bude tedy stačit čestné prohlášení zákonného zástupce. To si můžete připravit předem. Formulář je ke stažení zde. Vše je podrobně uvedeno v propozicích závodu. Doporučujeme si je přečíst.

        Další novinkou je, že potřebné potvrzení Covid – 19 lze ode dneška získat na https://ocko.uzis.cz.

        Stále platí, že na závod je možné přihlásit se pouze předem na www.bezecvysociny.cz. On-line prezence je již spuštěna.

        Proti loňsku, je cesta do Zborné po těžbě opravena. Tedy žádné výmoly, kaluže a bahno, nýbrž lesní „dálnice“. Těšíme se na vás.

 

Obsah obrázku exteriér, osoba, strom, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

 

Běžec 1.4.2021

 

KAMENICKÁ 15 – 28.5.2021

        

        Zahájení ve Stonařově nebylo co vytknout. Ve stejném formátu budeme pokračovat v Kamenici.

        Od 24.5. je u Covidu jediná změna. Na sportovní akci může být 100 účastníků. Vše ostatní platí stejně, jak je uvedeno níže. On-line prezence je již spuštěna.

        Pořadatelé Dačické 14, pro organizační potíže, závod odložili na neurčito.

Uvolněný pátek 4.6. využijeme pro uspořádání Jarního běhu v Jihlavě Pávově. Pokud se opatření Covid nezmění dočká se také mládež. Zdejší podmínky to umožňují.

 

Obsah obrázku osoba, silnice, budova, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

 

Běžec 22.5.2021

 

STONAŘOVSKÉ ALEJE – 21.5.2021

        

        Zítra zahájí Pohár BV ve Stonařově. Připomínáme odlišnosti doby Covidové od normálu.

1. Přihlásit se lze pouze on-line na www.bezecvysociny.cz. Pokud možno hned.

2. Na závod jedu, pokud možno sám, bez doprovodu.

3. Mám s sebou potvrzeni o bezinfekčnosti na Covid 19

   a) certifikát o očkování starší 14 dnů

   b) potvrzení o negativním testu ne starším u PCR 7 dní, u antigenního 72 hodin, provedeného zaměstnavatelem, školou, zdravotníkem.

   c) potvrzení od lékaře o prodělaném onemocnění v posledních 90 dnech.

Ostatní případy se řeší individuálně předem na 731 480 914.

4. Mimo vlastní sportovní výkon se pohybuji s respirátorem nebo roušku.

5. Šatny nejsou k dispozici. Pouze WC.

6. Závod je rozdělen do startovních vln po 30 startujících, rozdělených podle výkonnosti. Údaj je součástí přihlášky.

7. Při závodě se nepodává občerstvení. To si případně musím vzít s sebou.

8. Výsledky se nevyhlašují, ani na místě nezveřejňují. Vše na internetu. Všichni účastníci obdrží malou cenu.

 

Věříme a doufáme v pochopení. Opatřeními chráním zdraví nejen sebe, ale i ostatních.

 

Běžec 20.5.2021

  

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        V pátek 21.5. budeme možná začínat.  Došlo k dohodě s ministerstvem zdravotnictví, že od 17.5. budou povoleny sportovní akce pro veřejnost. Definitivně bude potvrzeno v pondělí vládou.

        Platit budou s ohledem na epidemiologickou situaci omezení.

        Přihlášky jedině on-line předem, účast bez doprovodu.  Mimo vlastní závod s ochranou dýchacích cest. Startovat odděleně po skupinách 30 osob s časovým odstupem, tak aby se na trati nepotkávali. Účastník se povinně prokáže očkovacím certifikátem, nebo potvrzením o provedeném negativním testu ne staršího týden u PCR a 72 hodin u antigenního, provedeného zdravotní službou, nebo v zaměstnání, nebo potvrzením od lékaře o prodělané nemoci Covid. 

 

        Na pořadu jsou Stonařovské Aleje. Pořadatel, pokud bude platit výše uvedené, závod uspořádá. 

 

Běžec 13.5.2021

 

foto_209

Běh vítězství Jihlava - Třešť 2021

        

        Pandemie Covid 19 si vybírá první daň. Pořadatelé se rozhodli konání závodu pro letošek zrušit. Důvodem je jednak větší šíře jeho organizačního zajištění, a hlavně zkušenost z minulého roku, kdy v dobré víře závod přeložili na září a několik dní před jeho uskutečněním opatření vlády zakázalo konání akcí pro veřejnost.

        U ostatních závodů, pokud není prezentováno jinak, se zatím jejich konání odkládá.

 

Běžec 26.4.2021

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Současnému počasí název zahajovacího závodu neodpovídá, ale to by nebylo překážkou. Za 45. let jeho konání jsme zažili horší, než je tato. Nepřekonatelnou překážkou ovšem je stav pandemie Covid 19 a související opatření vlády ČR. Jak tedy v Běžci dál? Na nějaké další plány musíme být opatrní. Závody, které pořádá Běžec budeme zatím odkládat. Pokud se nerozhodnou pořadatelé ostatních závodů v soutěži jinak, bude to také tak. Máme výhodu v tom, že když bude povoleno pořádat akce pro veřejnost v organizačně přijatelném formátu, jsme schopni zahájit ze dne na den. Vize do budoucna je možnost mimořádně využít dobu prázdnin.

 

Běžec 14.4.2021

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Fotkou od pana Kafky na Kamenickou 15, která loňskou sezónu zahajovala, zatím co šest předchozích závodů muselo být zrušeno, nebo přeloženo. Letos to bude zřejmě podobné. Nic méně 46. ročník Běžce a 16. ročník Poháru triatlonu je administrativně kompletně připraven. Budeme s optimismem jen čekat na okamžik kdy budou akce pro veřejnost povoleny.

 

Běžec 18.3.2021

 

Obsah obrázku obloha, silnice, exteriér, bruslení

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Zima je k nám se sněhovou nadílkou velice přívětivá. Naši radost nám kazí ale epidemiologická situace. Ta nám dovolí jen občas zajet za město a projet se na běžkách. Lyžařský pohár můžeme považovat za odepsaný. S nadějí vzhlížíme k Běžeckému poháru.

       V první polovině ledna proběhla VH Běžce. Také té se dotklo nemožnost shromažďování. Uskutečnila se dosud neznámým způsobem. Tím je hlasování per rollam. Má výhodu v tom, že účastníci nemusí nikam cestovat a chodit. Může se tedy zúčastnit každý člen spolku v pohodlí svého bytu či pracoviště. Není také omezen konkrétním časem. VH probíhá 15 dní. Nevýhodou je, že není možno si podiskutovat, jen se hlasuje.

       Očekávaným dokumentem je kalendář akcí Běžce 2021. V běžeckém poháru není žádná změna. Je shodný s předešlým. V triatlonovém poháru je zařazen nově Křemešnický triatlon.

        Zda zahájíme 16. dubna v Pávově budeme očekávat v nadějí a optimismu.

Covid 19 nám více nedovolí.

 

        Běžec 8.2.2021

 

Obsah obrázku sníh, exteriér, strom, příroda

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

        

       Běžci se na chvilku rozjasnilo a bylo možno uspořádat závod v Polné. Rozjasnění vzápětí zahalil opět korona virový mrak. Ten se šířil od nálevních pultů, kuřáckých zákoutí u restaurací, hospod, výrobních hal.  A šířil se dál na rodinné příslušníky, příbuzné, známé, kolegy v práci.

        Výsledkem je, že se letos již nesetkáme. Jsme rádi s uskutečním aspoň 10 závodů. Tím si můžeme dovolit prohlásit 45. ročník za právoplatný.

Na slavnostní vyhlášení ve formátu, jak jsme zvyklí, můžeme zapomenout. Určitě jej ale nepomineme. Musíme počkat až to bude možné.

        V současnosti probíhá příprava valné hromady BV. Jediný možný způsob je hlasování „per rollam“ přes internet. Je nutné schválit účetní závěrku a posvětit program soutěží BV 2021.

 

        Běžec 30.12.2020

 

Obsah obrázku země, osoba, exteriér, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Zítřejší závod v Polné se koná, jak je avizováno

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

         Zatím se nic nemění, Závody se připravují. Je logické, že dnem jejich konání bude víkendové dopoledne. V pátek odpoledne je tma. Dále je nutné provést změny v propozicích dle podmínek, na stavu tratí a počasí. Také nebude možná přihláška na místě, ale pouze on-line před internetovou stránku Běžce Vysočiny. Vždy budou platit momentální opatřen vlády ČR. Poslední byla vyhlášena 3.12. Když budou nová v náš neprospěch, budete co nejdříve informováni.

        První na řadě je závod v Polné. Bude se konat na náhradní trati, zkrácené u mužů na 7,5 km a u ostatních na 5,5, km. Závody mládeže se v Polné nebudou konat.

        Dalším bude závod v Havlíčkově Brodě. Zde na tratích zatím nic nemění. Bude rozdělen na dva závody. V 10:30 hod. bude startovat mládež kategorií od 7 let. Závod předškolních dětí je zrušen. V 11:30 hod. pak odstartují dospělí a dorost.

        Na každý závod jsou nové propozice. Najdete je vždy v pondělí před závodem.

        Běžec 6.12.2020

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Běh Heulosem – Memoriál Jiřího Šmrhy – 27.12.

Běh Březinou Polná – 12.12.

Běh Havlíčka Borovského - 19.12.

Roštejnskou oborou Růžená – 2.1.2021

        Pokud budou rozvolnění od 3.12. umožňovat závody uspořádat, je zájem pořadatelů Poháru Běžce Vysočiny dokončit sezónu.

        Vše bude zaležet jednak na konkrétních omezujících podmínek, na stavu tratí a počasí.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Běh Heulosem – Memoriál Jiřího Šmrhy – odloženo

          

           Do 3.11.2020 platí nejvyšší možný počet účastníků šest.

Z toho vyplývá, že závod se v plánovaném dni 23.10. nedá uspořádat.

Pokud to bude možné do konce roku, tak se uskuteční v pozdějším termínu.

Jinak asi, bohužel, až příští rok. K naší lítosti by tak bylo přerušeno 56 let jeho konání.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Běh Havlíčka Borovského – odloženo

           Za stávající situace (16.10.) muselo být jasné, že takové řešení je nevyhnutelné.

           Také Vratislav Libánský by rád uspořádal závod v odloženém termínu.         

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Roštejnskou oborou – odloženo

           Neuplynul ani týden a opatření Covid 19 přitvrdila. Při 20 lidech přítomných na závodě pro veřejnost, bez ohledu na jejich začlenění (závodník, pořadatel, rozhodčí, ostatní), nelze nijak uskutečnit a zabezpečit.

           Hana Polednová, by vás ráda pozvala na závod v pozdějším termínu, pokud to bude možné.

           Jak dál z Běžcem 2020?  Musíme vydržet a doufat. Sezona se dá prodloužit. Uskutečnit ještě nějaký závod by Běžci 2020 slušelo.

         

 

Obsah obrázku osoba, budova, exteriér, silnice

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Cena Běžce Vysočiny – odložena

 

Běh Vítězství Jihlava – Třešť – zrušen

 

Běh Březinou v Polné - odložen

      

           Nová opatření Ministerstva zdravotnictví platná od čtvrtka 24. září do 7. října zasáhla zatím tři plánované závody Běžce. U venkovních akcí je omezen počet osob na 50 a navíc musí být zajištěn režim, kdy každý má svoje místo k sezení.

           Jelikož zítřejší Cena Běžce Vysočiny je po materiální stránce připravena (ceny, medaile, atd.), rozhodli jsme závod odložit na pozdější termín v říjnu, třeba i ve všední den. Dosavadní on-line přihlášky zůstávají v platnosti.

            U Běhu vítězství je letošní ročník zrušen bez náhrady. Pořádající město Třešť vás zve v příštím roce.

            Běh Březinou v Polné je na tom podobně jak Cena Běžce. Takže pořadatelé se rozhodli závod také odložit na pozdější podzimní termín.

            Je všem určitě jasné, že vše další bude záležet na momentálně platných omezeních určených MZ ČR.

 

 

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

25. 9.2020 Cena Běžce Vysočiny

 

28. 9. 2020 Běh Vítězství Jihlava - Třešť

      

           Na Hodinovce sice chyběla špička celkového pořadí soutěže, ale velký vliv na účast to nemělo. Na minulý víkend bylo totiž nakumulováno několik celostátních akcí. Výsledky Hodinovky a všech ostatních závodů najdete v odkazu Běžecký pohár – Kalendář, výsledky. Také je k dispozici velmi pěkná fotoreportáž Tomáše Máci, na tomto odkazu zde.

          Nadcházející prodloužený víkend má Běžec na pořadu dva závody.

          V pátek to bude Cena BV. Ta se uskuteční v Jihlavském lesoparku Heulos, se startem v Areálu letního kina. Od 18.9. se opět zpřísnila opatření proti Covid 19. U venkovních akcí se v podstatě vrátila do stavu, který platil při závodě v Kamenici a Dačicích. To znamená, že se, mimo vlastní závod, všichni pohybují v roušce, jelikož je nemožné dodržovat rozestupy 2 m. S těchto důvodů, k naší lítosti, musíme zrušit závod nejmenších do 6 let.

          Je dobře, že město Třešť, uspořádá Běh vítězství. Je jedním ze dvou závodů, které jsou v programu Běžce od prvního ročníku bez přerušení. Také má, v této době ojedinělou zvláštnost. Jeho trať vede od někud někam. V tomto případě je start na mostku přes Koželužský potok v Telečské ulici v Jihlavě a cíl na náměstí v Třešti. Asistenta není třeba, tam i zpět je zajištěn autobus. Závody mládeže do 17 let se pořádají v centru Třeště.

          Doporučujeme se podívat na změny v propozicích s ohledem na hygienická opatření, nejlépe ještě jednou v den před závodem.       

          Těšíme se na účast v této zvláštní době.

 

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

18. 9.2020 Jihlavská hodinovka       

           V Řásné byl počet účastníků ke spokojenosti pořadatelů, po dvou letech, třímístné číslo.

          Podmínky pro nadcházející závod, vzhledem k hygienickým nařízením, je stejný, jako na předešlých závodech. Děkujeme předem za jejich dodržení. Změny v propozicích zde.

         Těšíme se na tradičním testu výkonnosti.

 

Obsah obrázku osoba, sport, exteriér, tráva

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

11. 9.2020 Přespolní běh v Řásné         

            Pokračování Běžce v Pávově mělo obvyklou účast. Nutno poděkovat provozovateli ubytovny v hlavní budově kempu CUP Security za ochotu poskytnout bezúplatně prostory a služby.

            Vzhledem k hygienickým nařízením, které se opět neustále zpřísňují, je nanejvýš nutné se na závod přihlásit on-line přihláškou. Odkaz na ní najdete v levém horním rohu úvodní webové stránky Běžce Vše se bude odbývat ve venkovních prostorách. Rouška nebude tedy nutná. Je ale doporučená (samozřejmě mimo vlastní závod). Změny v propozicích zde.

        Kdo se chce společně proběhnout v krásné přírodě pod vrcholem Javořice bude, v této zvláštní době, vítán.

        Děkujeme všem za pochopení a těšíme se na účast.

 

Obsah obrázku tráva, exteriér, pole, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

4.9.2020 Běh na Vysoký kámen

         Po úspěšném zahájení v Kněžicích pokračuje Běžec v Jihlavě v kempu Pávov.

          Vzhledem k hygienickým nařízením, stejně jak v Kněžicích, je na závod možná pouze on-line přihláška. Přihláška na místě bude možná jen u kategorie předškolních dětí. To, že v Kněžicích bylo asi dvacet závodníků registrováno vypsáním prezenčního lístku, bylo způsobeno současným zařazením závodu do Poháru Orla a informovaností z jejich internetové stránky. Nelze proto v Pávově spoléhat na schovívavost pořadatelů. Změny v propozicích zde.

       

        Děkujeme všem za pochopení a těšíme se na účast.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

28.8.2020 Alejemi v Kněžicích

         Běžec přechází plynule do podzimní části Běžeckého poháru. V ní je naplánováno deset závodů. K tradiční sestavě přibyl přeložený Běh Vítězství Jihlava – Třešť. Bude se konat v Den České státnosti 28. září.

          Vzhledem k hygienickým nařízením je na závod v Kněžicích možná pouze on-line přihláška. Ze stejného důvodu mají muži jednotnou trať dle propozic. Přihláška na místě bude možná jen u kategorie předškolních dětí.

         Žádáme také vedoucí výprav ORLA, aby hromadné přihlášky provedli také pouze on-line.

         Děkujeme všem za pochopení a těšíme se na účast.

 

Obsah obrázku tráva, exteriér, osoba, muž

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár v triatlonu BV 2020

byl v Krucemburku ukončen

                Na triatlonu Řeka byl posledním, ze čtyř uskutečněných triatlonů. Sešla se na něm rekordní účast a měl velmi kvalitní výkonnostní úroveň. Jeho atmosféru přibližuje toto foto Dámské běžecké skupiny.

                Letos měl mimořádně také vložené závody mládeže. Byl náhradou za zrušené jarní závody Krajského poháru mládeže. Ten bude uzavřen 6.září Duatlonem Kamenná. Zde budou také vyhodnoceny a vyhlášeny celkové výsledky.

                Výsledky Triatlonového poháru BV budou zveřejněny v nejbližších dnech a nejlepší budou oceněny na vyhlášení Běžce Vysočiny 21.11.2020.

 

 

Obsah obrázku exteriér, kolo, osoba, jezdectví

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár v triatlonu BV 2020

23.8.2020 Triatlon Řeka Krucemburk

 

                Je posledním závodem Triatlonového poháru Běžce Vysočiny.  Letos zde bude poprvé závodit i mládež od 7 let. Zatímco hlavní závod bude klasický silniční sprint triatlon, u dětí do 15 let to bude terénní triatlon. Tuto novinku vyvolala situace kolem pandemie a "zachraňuje" Krajský pohár mládeže.

 

Obsah obrázku exteriér, voda, lidé, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár v triatlonu BV 2020

16.8.2020 Jihlavský triatlon

 

         Melechovský triatlon měl rekordní účast. Triatlon v Lukách nad Jihlavou byl zrušen pro opravy komunikací.

           Na neděli 16.8. se připravuje 15. ročník Jihlavského triatlonu. Ten je zároveň Krajským přeborem jednotlivců.

           Dle nařízení KHS Kraje Vysočina ze dne 9.8.2020 nebude povinné zakrývání dýchacích cest přítomných na závodě. Od tohoto data platí jen ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb.

 

 

 

Pohár v triatlonu BV 2020

4.7.2020 Triatlon Kněžice

         Pořadatelé zahajovacího závodu mohou být s účastí spokojeni. Do historie bude určitě zapsán olympijský vítěz Roman Šebrle, který triatlon také absolvoval.

         Nebývalý byl také, jak je vidět na fotu Simony Boudné, start sedmi štafet, z nichž pět bylo složeno z místních obyvatel.

       

        Dalším na pořadu je Melechovský Malý železný muž. Po lehčím plavání si další dvě části opravdu užijete.

 

Obsah obrázku tráva, osoba, skupina, stojící

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

26.6.2020 Jarní běh Pávov

         Záběrem z cílové kamery se vracíme k Rudnému. Závodníci mají za sebou první kolo rozbahněné tratě. Dokazuje opět pěknou účast i přes celodenní déšť, který mnohé přihlášené odradil přijít.

         Posledním, před prázdninami, bude Jarní běh v Pávově. Využívá uvolněného termínu po zrušeném Půlmaratonu v Novém Veselí. Proč zrovna v Pávově. Je to jeden, ze dvou závodů, které jsou v kalendáři Běžce nepřetržitě od prvního ročníku. Start je tradičně v autokempinku.

        Přihlášky možné pouze on-line stále platí. Výjimka bude možná jen u předškolních dětí.

        Nutno se seznámit s novými propozicemi. Ty jsou upraveny s ohledem na platná hygienická opatření při pořádání hromadných sportovních akcích vydaných ministerstvem zdravotnictví po 14.5. Doufejme, že budeme naposled s rouškami. 

        Odkaz na on-line přihlášky jsou již v provozu.

        Hned příští víkend po Pávovu, bude zahájen Pohár v triatlonu Běžce Vysočiny v Kněžicích.

 

Obsah obrázku tráva, exteriér, pole, přehrávání

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

19.6.2020 Okolo Rudného

        Obrázkem se vracíme do Opatova. Učitele místní ZŠ Luďka Indru doprovází do cíle peloton dětí. Bouřka sice odložila start o čtvrthodinu, ale dešti se, přesto, neuniklo. Po další čtvrthodině se spustila silná přeháňka. Zakladatel závodu Jaroslav Kruba k tomu poznamenal „to patří k závodům a je na co vzpomínat“.

         Rudný je dalším závodem pro všechny věkové kategorie. Hlavní trať je, po úvodním 1,5 km, zcela změněna. Opisuje stále vrch Rudný, ale ve větším poloměru.

        Přihlášky možné pouze on-line stále platí. Výjimka bude možná jen u předškolních dětí.

        Nutno se seznámit s novými propozicemi. Ty jsou upraveny s ohledem na hygienická opatření při pořádání hromadných sportovních akcích vydaných ministerstvem zdravotnictví.  

        Odkaz na on-line přihlášky jsou již v provozu.

 

Obsah obrázku silnice, exteriér, dítě, dívka

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

12.6.2020 Přes tři hráze Opatov

První závod mládeže

       V Opatově rozhodli uspořádat závod komplet, tedy i se všemi kategoriemi mládeže. 

        Přihlášky možné pouze on-line stále platí. Výjimka bude možná jen u předškolních dětí.

        Nutno se seznámit s novými propozicemi. Ty jsou upraveny s ohledem na hygienická opatření při pořádání hromadných sportovních akcích vydaných ministerstvem zdravotnictví.  

        Odkaz na on-line přihlášky jsou již v provozu.

 

    Obsah obrázku exteriér, silnice, osoba, tráva

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Soutěž pokračuje 6.6.2020 Dačickou 14

       S opožděným zahájením v Kamenici můžeme být víc jak spokojeni. Startovalo 102 mužů a žen a jen jeden účastník scházel do vyrovnání účastnického rekordu z roku 2015.

        V čele závodu se sešla kvalitní konkurence. Z ní si připomenutí zaslouží výkon Lucie Maršánové. Nejen že se vešla do elitní desítky, ale také atakovala traťový rekord z roku 2010, kdy ji scházelo 20 vteřin. Bez mládeže měl průběh posmutnělou atmosféru.

        Fotoreportáž pana Miroslava Kafky zde

        V Dačicích bude vše ve stejném formátu jako při Kamenické 15. Neuskuteční se zde také doprovodné závody mládeže a příchozích. Jedinou změnou k dobrému je zavedení prémie za TR také u žen.

 

 

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Soutěž zahájí 29.5.2020 Kamenická 15

Startovka

 

      Opatření min. zdravotnictví po 25.5. to dovolí. Všem je jasné, že tak jak jsme byli zvyklí to nebude. Především závod se uskuteční bez doprovodných závodů mládeže. Bude jen hlavní závod pro dospělé. Vlastní závod proběhne bez omezení. Na závod je možné se přihlásit jen on-line přes internet. Odkaz je na této stránce vlevo nahoře. Další opatření budou při prezenci, vyhlášení a občerstvení. Vše bude upřesněno v nových propozicích.

       Dále, pokud se v celkové situaci nic nezmění, budeme pokračovat dle plánu. Dalším na pořadu bude Dačická 14. Také ta bude zatím bez mládeže.

      Těšíme se na vás.

 

Soutěž pokračuje 6.6.2020 Dačickou 14

        Závod proběhne ve stejném formátu jako Kamenická 15.  Závod se také uskuteční bez doprovodných závodů mládeže a příchozích. Jedinou změnou k dobrému je zavedení prémie za TR také u žen.

 

 

 

Rozvolňování omezení ve sportu po 11.5.2020

Od 11.5. povoleno sportování a akce do 100 osob

Po svém čtvrtečním zasedání zveřejnila Vláda ČR a Ministerstvo zdravotnictví další usnesení týkající se rozvolňování opatření proti šíření koronaviru COVID-19. Z nově přijatých usnesení vyplývají i zásadní informace a uvolnění z opatření pro sportovní aktivity a provoz klubů či organizaci sportovních akcí.

S platností od 11.května 2020 bude umožněno, i když s omezeními, sportování na sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech do počtu 100 osob v jednom čase, dále organizovaný trénink profesionálních i amatérských sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti s účastí nejvýše ve stejný čas 100 osob; hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše ve stejný čas 100 osob; a to za splnění daných podmínek.

Z usnesení vlády vyplývá následující:

a) společně sportuje nejvýše sto osob,

b) nejsou využívány společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení, s výjimkou používání záchodů za podmínek, že je nastaven režim tak, aby se ve vnitřních prostorech nepotkávalo vícero osob; v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření, zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce;

c) hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše ve stejný čas 100 osob, za předpokladu, že budou dodržována následující pravidla:

je zachováván odstup mezi osobami nejméně 2 metry, s výjimkou členů domácnosti,

-vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami na sportovišti musí být minimálně 2 metry,

− je k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci rukou,

Tlumočím výklad usnesení vlády ČR na stránkách Českého atletického svazu. Reaguji tak na dotazy, zda nebude po tomto datu uspořádán závod Běžce Vysočiny. S posledních dvou řádků je jasné, že na tuto možnost si ještě musíme počkat.

 

Bohumil Novák 6.5.2020

 

 

Obsah obrázku exteriér, silnice, tráva, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Půlmaraton okolo Nového Veselí - zrušen

Výbor Sokola Nové Veselí, po racionální úvaze a jednání s Běžcem Vysočiny, rozhodl o zrušení letošního ročníku půlmaratonu. Při současném stavu, vzhledem k mimořádným opatřením vlády, není reálné uskutečnit závod v plánovaném termínu a přeložením na podzim by se nevyhnuli termínové kolizi s jinými plánovanými, či odloženými závody.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Pandemie pokračuje

Současný stav nás nemůže naplňovat optimismem. Po první vlně epidemie, způsobené navrátilcům ze zimních dovolených, přišli další dvě. Nejdříve to byli různí pendleři přes hranice a uvnitř státu. Později paradoxně zdravotnická a sociální zařízení pro zoufalý nedostatek ochranných a testovacích pomůcek. Zdá se, že z nejhoršího jsme venku. Znepokojivá je snižující se ostražitost některých jedinců. Domnívají se mylně, že pokud běží, nebo jedou na kole, nemusí mít roušku, ať jsou kdekoliv. To samé platí o kuřácích. Čtrnáct dní následujících po Velikonocích ukáže zda „rozvolnění“ vládních opatření bylo správně pochopeno a prováděno.

 

Mimořádný stav stále trvá a bude trvat minimálně do konce dubna. Dokud nebude povoleno konání hromadných sportovních akcí, tak pro začátek se zatím budou plánované závody odkládat.

 

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

Pandemie koronaviru

Celý svět je zasažen touto epidemií. Proti viru Covid-19 není lék. Jedinou obranou je jeho zničení imunitním systémem lidí. Jednou cestou, aby se to podařilo, je paralyzováni společnosti. To se citelně dotýká každého z nás. Opatření, které to zajišťují se neustále mění a zpřísňují, protože je stále mnoho jedinců, které je přechytračují.  V ČR je epidemie zatím na vzestupu. My tomu můžeme pomoci jedině naší trpělivostí a disciplínou.

 

Každému příznivci Běžce musí být jasné, že 17. dubna soutěž nezahájíme. Je velice pravděpodobné, že odpískáme celou jarní část. Jako první reagovali pořadatelé Běhu Vítězství Jihlava – Třešť. Jeho konání je přesunuto na 28. září.

 

V dlouhých chvílích můžete brouzdat na této stránce. Všechny informace, včetně historie, jsou zaktualizovány.

 

 

Krajský pohár v triatlonu Vysočina 2020

AQUATLON JIHLAVA

Sobota 18. dubna 2020 - zrušen

Třetím rokem je místem jeho konání krajské město. Spojuje plavání a běh, což pro mnohé může být atraktivní. Pořadí v závodě určuje součet času z obou disciplín. Zároveň je možno získat první body do soutěže. Závodit bez omezení může mládež od šesti let a dospělí. Plavecká část proběhne na Bazénu v Rošického ul. a běžecká pak v amfiteátru Heulos po cestách lesoparku. Pořadatelem je Krajský svaz triatlonu Vysočina ve spolupráci z Běžcem Vysočiny

Podrobné propozice zde

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2020

JARNÍ BĚH PÁVOV

Pátek 17.dubna 2020

Po klimaticky nepříznivé zimě, kdy plánovaný Pohár v běhu na lyžích neměl ani jeden závod, bude zahájen 45. ročník Běžce Vysočiny v Jihlavě Pávově.

Běžecký pohár klimatickým podmínkám nepodléhá. Jedinou překážkou by byl zásah výší moci. Doufejme, že tato situace nenastane.

Těšíme se na vás. Více informací o zahajovacím závodě zde

 

 

 

 

LYONESS

peníze pro sebe

a Běžce Vysočiny z každého nákupu zpět.

více

Regionální soutěže vytrvalostních sportů

·         Pohár Běžce Vysočiny 2021 – 46. ročník

·         Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2021 – 18. ročník

·         Pohár triatlonu Běžce Vysočiny 2021 – 16. ročník

·         Jsou otevřené soutěže určené všem kondičním sportovcům, výkonnostním sportovcům a dalším zájemcům bez ohledu na věk a výkonnost.

·         Není potřeba přihláška předem. Stačí se přihlásit před startem závodu v místě jeho konání.

·         Do soutěže je automaticky zařazen každý účastník závodu a vyhodnocen absolvent tří závodů.

                 Hodnotí se samostatně:

                                                    Muži 20 - 39 let 

                                                    Veteráni 40 - 49 let

                                                    Veteráni 50 - 59 let

                                                    Veteráni 60 – 69 let

                                                    Veteráni nad 70 let

                                                    Ženy 20 - 34 let

                                                    Ženy 35 - 44 let

                                                    Ženy nad 45 let

                                                   Junioři, juniorky 18 - 19 let

                                                   Dorostenci, dorostenky 16 - 17 let

                                                   Starší žáci, žákyně 14 - 15 let

                                                   Mladší žáci, žákyně 10 - 13 let

·         Výkon jednotlivce v závodě se hodnotí bodově (0,001 - 10 bodů) podle dosaženého času.

·         Celkový bodový zisk a pořadí je potom určeno součtem nejlepších výsledků:

            Pohár BV – 10 závodů

            Lyžařský pohár BV – 4 závody

            Pohár triatlonu BV – 3 závody

 

·         Do Poháru BV je zařazeno 20 závodů. Silničních, krosových, smíšených, na dráze v délkách od 6,6 km - 21,1 km

·         Do Lyžařského poháru je zařazeno 9 závodů

·         Do poháru triatlonu je zařazeno 6 závodů

·         Pro mládež a na některých také pro ženy a veterány 70 jsou přiměřeně kratší tratě

 

více

 

AKTUALITY

 

Krajský pohár triatlonu Vysočina – ZMĚNA ADRESY INTERNETOVÉ STRÁNKY

Z důvodů neustálých potíží s poskytovatelem webzdarma, zejména  s jeho reklamními bannery, byl změněn poskytovatel internetových služeb.

Nová adresa zde

Přespolní běh v Plandrech 17.5.2013 nám přiblížil pěknou fotoreportáží Jiří Nožka

foto

Běh vítězství 11.5. – fotoreportáž pana Čermáka ze Znojma

foto

Okolo Trpaslíka Hybrálec 26.4.2013  – opět několik fotek Jiřího Nožky

Další pěkné fotky Pavla Rychteckého

Také jsou ve fotoalbu Běžce

foto

foto

foto BV

Jarní běh v Pávově 19.4.2013 – foto Jiřího Nožky

foto

Jihlavský triatlon 2012 –foto Jiřího Marka

foto

Okolo Rudného – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                Fotoreportáž Romana Brychty

foto

foto

Fotografie ze Stonařovských alejí

Foto BV

Foto Musil J.

Několik fotek Romana Brychty s Trpaslíka v Hybrálci

foto

Lukáš Nedělka natočil na Jihlavské 15 pěkné video. Mohou se tam vidět ve stopě všichni startující.

video

Javořická 15 - fotoreportáž

foto

Silvestrovský běh Jihlava – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                                                          Marka Musila

foto

foto

Vyhlášení výsledků – fotoreportáž Marka Musila

                                                             Nováka Bohumila

foto

foto

Triatlon Řeka Krucemburk 2011 – fotoreportáž Jardy Málka

foto

Sádeckými vinohrady 2011 – fotoreportáž Moniky Markové ze Znojma

foto

Kolem daňčí obory v Nížkově

výsledky

Memoriál Luboše Svobody 2011 – Cena Běžce Vysočiny - fotoreportáže

  B.Novák     P.Vodička

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2011 má několik změn a novinek

celý článek

Kdo se chce dozvědět více o triatlonu na Vysočině  možnost na nové stránce TRIATLON VYSOČINY

Martina Jonášová (Žďár n.S.) v Novém Veselí  při prezenci oznámila, že se stala paní Šulcovou

Triatlonový víkend 2009 v Kněžicích – fotoreportáž

celý článek

Vydařené úvodní dva závody Běžce 2009 – malá fotoreportáž

celý článek

Dva postřehy ke konci roku

celý článek

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2009 je schválen

celý článek

22.8.2008 tragicky zemřel Miroslav Pýcha

celý článek

Průvodce triatlonovou sezónou na Vysočině

celý článek

Jak běžci z Běžce závodili na krosu Chmelíře v Hnanicích – fotoreportáž – foto

článek

Fotoreportáž Pavla Vodičky ze 16. ročníku Silvestrovského běhu v Jihlavě

další fotky

15.11.2007 nás nečekaně navždy opustil LUBOŠ SVOBODA

celý článek

Jaká bude sezóna Běžce 2008

celý článek

Úspěšné pokračování obnovené tradice Jihlavského triatlonu

celý článek

Krajský pohár v triatlonu pokračoval ve Žďáře n. Sáz.

celý článek

Triatlon 2007 na Vysočině

celý článek

Co nového čeká závodníky v Novém Veselí

celý článek

Nové Fotoalbum Běžce 2007 opět nově upraveno

celý článek

Pozvánka na Martínkovský duatlon

celý článek

Na třetím závodě se sešla poměrně slušná konkurence

celý článek

Po druhé zavítal  Běžec do Chotěboře

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny 2007 byl zahájen v Jihlavě Pávově

celý článek

SK Datalusk končí rokem 2007 spolupráci z Běžcem

celý článek

Lyžařský pohár BV 2007 nemohl být uzavřen

celý článek

Lyžařský pohár pokračuje Po zahájení poháru

celý článek

Sezóna Běžce 2007 má již svou podobu. Na valné hromadě BV 27. 10. byl zvolen…

celý článek

Legenda Běžce Václav Vantuch oslavil uprostřed prázdnin sedmdesátku.

celý článek

První ročník Jihlavského triatlonu

celý článek

Pohár v triatlonu Dřevěným mužem v Lukách zahájil svoji druhou polovinu.

 celý článek

Běžec Vysočiny v družebním městě Heidenheim v Německu. BV reprezentoval

celý článek

Malé jubileum Planderského přespolního běh. Letos se uskutečnil jeho 10. ročník.

celý článek

Běh vítězství Jihlava – Třešť zaznamenal šestou nejlepší účast.

celý článek

Jarní cena Datalusku po třinácté a po čtvrté v poháru

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny po více jak dvaceti letech zavítal do Chotěboře

celý článek

Ohlédnutí za Lyžařským pohárem BV 2006

celý článek

Lyžařský pohár BV 2006 vstoupil do své druhé poloviny

celý článek

Co nového přinese 31. ročník Poháru Běžce Vysočiny 2006

celý článek

Jaké bylo slavnostní vyhlášení výsledků BV 2005 a Usnesení valné hromady BV

celý článek