Běžec Vysočiny

LYŽAŘSKÝ POHÁR 2023

Jihlavská 15 – neděle 29.1.2023

              ROZHODNUTO:  Závod se uskuteční v areálu Český mlýn, klasickou technikou ve formátu finský sprint, tzn. všichni jedou stejný počet rozjížděk. Čeká se jen na zveřejnění přesných propozic.

                   S potěšením tlumočíme pozvání pořadatelů z Lyžařského Jihlavska na závod v běhu na lyžích. Místo uskutečnění bude zítra upřesněno. Pokud to půjde, tak to bude na upravovaných okruzích nebo náhradní na umělém sněhu u Českého mlýna jako sprint klasickou technikou.

                  

Běžec Vysočiny

LYŽAŘSKÝ POHÁR 2023

                   Takový snímek bylo možno pořídit naposled před čtyřmi lety. Covid 19 a také klimatické podmínky to zařídily. V současnosti je to opět jen na klimatických podmínkách. Na pořádání závodu to zatím ale není. Předpověď na přelom ledna a února je docela příznivá, takže budeme moc rádi, když to půjde vás pozvat na setkání v bílé stopě se startovním číslem.

Obsah obrázku lyžování, sníh, exteriér, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Běžec Vysočiny

SILVESTROVSKÝ BĚH

Jihlava 31.12.2022

                   Letos se to třicet let, kdy se uskutečnil v Jihlavě první ročník tohoto setkání sportujících a jejich příznivců. Je symbolické, že zázemím se vrátil do ZŠ Křížová, kde ho měl v prvních ročnících. Zimní stadion je devět měsíců staveništěm, i když se tam nic neděje. Zázemí ve stadionu v posledních ročnících se každým rokem omezovalo. Ve škole bude, takové, jak si závod zasluhuje. Trať je stejná, jen bude mít náběh ulicí divadelní a cíl u Komerční banky. On-line přihlášky na internetu jsou v provozu, parkoviště pro 70 automobilů naproti škole. 

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH HEULOSEM – Memoriál Jiřího Šmrhy

Jihlava 21.10.2022

                   Tradiční loučení s Běžcem Vysočiny je v amfiteátru letního kina. Zároveň je vzpomínkou na nestora nejen tohoto závodu, ale také této oblíbené soutěže kondičních a rekreačních sportovců. Letos se vrátíme k původním značeným tratím z roku 1981. Díky městu a oddílu lyžařů, byli obnoveny pevné značky na stromech. Zázemí je v šatnách pod plátnem kina. Závod podporuje ČUS v projektu „Sportuj s námi“. Těšíme se.

Obsah obrázku strom, osoba, exteriér, silnice

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

Pátek 14.10.2022

                   Tento pátek se uskuteční předposlední závod soutěže. Sejdeme se ve městě, které je s národním buditelem v názvu závodu historicky spjato. Konktrétně to bude u ZŠ V Sadech, která poskytuje potřebné zázemí. Je umístěna přímo u tratí závodu. Ty jsou vedeny lesoparkem Budoucnosti v okolí Cihlářského potoka a mají velmi mírný výškový profil. Akce je velmi dobře finančně zabezpečena, díky podpoře města.

                   S účastí budete určitě spokojeni. Těšíme se.

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH ROŠTEJNSKOU OBOROU V RŮŽENÉ

Pátek 7.10.2022

                   Závod v Polné měl velmi pěknou účast a počasí. Přesvědčivě zvítězil Pavel Tvrdík z Polné. Po sedmnácti letech je po Jaroslavovi Barákovi druhým místním občanem, který nenašel přemožitele. Jaroslav spolu se svou sestrou Andreou jsou v současnosti hlavními organizátory tohoto oblíbeného závodu.

                   V dalším pokračování soutěže se přesuneme o 30 km jihozápadně do obce, která má jméno podle zakladatelů hradu, jehož jméno je v názvu závodu. Pořadatelé vyslyšeli přání a názor účastníků loňského ročníku a obrátily směr trasy. Takže nejdříve seběhneme do obce, pak lesním hvozdem vystoupáme k hradu a od něj budeme klesat k fotbalovému hřišti. Ženy a nejstarší muži mají vyměřenu v lese zkratku. Zázemí je v příjemném prostředí bufetu v klubovně fotbalistů. Jako u všech závodů Běžce, tak i zde jsou vložené závody mládeže od 3 do 15 let. Dorost má otáčku na hlavní trase. 

Obsah obrázku strom, exteriér, země, obloha

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH BŘEZONOU V POLNÉ

Pátek 30.9.2022

                   Druhým rokem se na tomto závodě sejdeme na místním fotbalovém hřišti. Proti dřívější Kateřině má lepší parkování, klubovní bufet na občerstvení. Závod dětí se odehrává na běžecké dráze kolem hřiště, takže jsou vidět po celý průběh závodu. Hlavní trať je pro mnohé běžce příjemnější. Rozmanitostí povrch si ale v ničem nezadá s původní.

                  Facebooková fotka z loňska ukazuje zájem mládeže o tento běh.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN

Pátek 23.9.2022

                   Nový povrch dráhy si přišlo vyzkoušet 111 startujících. Mládež zaznamenala, díky Atletice Jihlava, rekordní účast.

                   V pátek nás čeká závod v Pávově. Jeho trať vede po zpevněných cestách lesního masivu, který ovšem díky kůrovci podstatně změnil tvář. Přírodní rezervace Vysoký kámen toho byla ušetřena, jelikož zde je původní bukový porost. Nejmenší děti do 9 let běhají po komunikaci v kempu. Mládež do 15 let obrátkou na trase hlavního závodu. Předpověď počasí slibuje o něco tepleji a bez deště.

Obsah obrázku text, exteriér, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÁ HODINOVKA

Pátek 16.9.2022

                   Poslední závod v Řásné byl ovlivněn souběhem dalších tří akcí pro kondiční sportovce. V sobotu ta byl MTB v Kněžicích a Běh na Orlík v Humpolci. V neděli to pak byl Jihlavský půlmaraton.

                   Po čtrnácti dnech se opět sejdeme na Atletickém stadionu v Jihlavě. Tento test vytrvalostní výkonnosti je součástí Běžce po čtyřicáté čtvrté. Vynechal tedy jen tři ročníky. Výhodou této oblíbené disciplíny je, že všichni startující mají stejnou dobu aerobní zátěže. Startuje také mládež od 3 let. Předškolní si vyzkouší běh na 200 m a starší do 17 let mají tzv. Cooperův test výkonnosti, což je běh na 12 minut. Závod se uskuteční na nově zrekonstruovaném povrchu, který je kvalitnější než předchozí. Samozřejmostí je čipová technika měření výkonů.

Obsah obrázku tráva, exteriér, sport, sportovní hra

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ

Pátek 9.9.2022

                   Na snímku pana Kafky je 62 startujících v hlavním závodě Ceny BV. Čtyři závodníci v popředí skončili mezi muži v cíli v pořadí zprava, při pohledu na snímek. Ovšem jako první proběhl cílem starší žák Tomáš Staněk, který měl předepsané jedno kolo. Dvě kola určené pro dorost, ženy a muže nad 70 let nejlépe zvládl dorostenec Adam Křenek.

                   V Řásné pro závodníky od 16 let má trať počet okruhů poloviční. Místo parkových cest, zde vede po lesních cestách a pěšinách, v přírodním prostředí Jihlavských vrchů, ve kterých je nejvyšší vrchol Vysočiny Javořice. Žáci ZŠ krouží po 1,1 km okruhu v obci, v počtu kol dle věku. Předškolní běhají kolem volejbalového hřiště. Po závodě obdrží všichni teplé občerstvení.

                  Odkaz na další fotografie ze závodu najdete ve fotoalbu na této stránce.

Obsah obrázku osoba, obloha, exteriér, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

CENA BĚŽCE VYSOČINY - MEMORIÁL LUBOŠE SVOBODY

Pátek 2.9.2022

                   Po chladném s deštivém triatlonu v Krucemburku a slunečných Kněžických Alejí, kde v hlavním zá vodě byla průměrná účast a spokojenost s účastí mládeže, pokračuje Běžec Cenou Běžce Vysočiny. Závod byl termínově přehozen s Během na Vysoký kámen. Jak již několikrát v minulosti bylo nutno využít Atletický stadion Na Stoupách pro zázemí závodu. V areálu Letního kina se chystá sobotní hudební vystoupení.

                   Na trati se změní minimum. Letní kino se bude obíhat po cyklostezce vedoucí kolem říčky Jihlávky. .Těšíme se na vás.

 

Pohár triatlonu Běžce Vysočiny

TRIATLON ŘEKA KRUCEMBURK

Neděle 21.8.2022

                  I když Petr Miláček v Jihlavském triatlonu skonči celkově třetí, je nejlepším sprint triatlonistou Vysočiny v roce 2022. Při jeho šestinásobné účasti triatlonu na Vysočině nebyl nikdo z Vysočiny lepší.

                  Triatlonový pohár BV má před sebou poslední závod. V soutěži je evidováno 207 mužů a žen. Do celkového hodnocení může ovšem promluvit svým výkonem jen 26 z nich. Ostatní mohou spolu s nimi mít zážitek v pěkném prostředí Žďárských vrchů.

Obsah obrázku text, tráva, osoba, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár triatlonu Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÝ TRIATLON

Neděle 7.8.2022

                  Fotografií si připomínáme čtvrtý závod poháru v Plačkově u Humpolce. Měl velmi početnou účast a určitě jeho zařazení do soutěže je přínosem.

                  V neděli se uskuteční Jihlavský triatlon. Ten je klasickým silničním sprint triatlonem. Je zároveň součástí Krajského poháru a Mistrovstvím kraje Vysočina v triatlonu. Jeho součástí je také závod Krajského poháru mládeže na přiměřených tratích.

 

Obsah obrázku exteriér, strom, silnice, tráva

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

Změny v termínech konání závodů

 

                   Doba kovidová nás naučila měnit termíny závodů. Tato je ale vynucena termínovou kolizí s celostátní akcí konanou v Kempinku Pávov. Bude tedy přehozen Běh na Vysoký kámen s Cenou Běžce Vysočiny.

                    2.9. Cena běžce Vysočiny – Jihlava Heulos

                  23.9. Běh na Vysoký kámen – Jihlava Nový Pávov

 

Pohár triatlonu Běžce Vysočiny

IRONIEMAN PLAČKOV

Sobota 30.7.2022

                  Triatlonový pohár se nadcházejícím závodem přehoupne do druhé poloviny. Je to zásluhou nově zařazeného terénního triatlonu v Plačkově u Humpolce. Doplňuje pořad poháru, místo zrušených Luk nad Jihlavou, na šest závodů. Pro většinu účastníků poháru ovšem nebude Plačkov novinkou, jelikož některý, ze čtrnácti předchozích ročníků, absolvovali.

                   V prvních třech triatlonech si body do poháru připsalo 116 mužů a žen. V počtu startujících dominuje Malý železný muž Melechova

Obsah obrázku exteriér, tráva, silnice, sport

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

PŮLMARATON NOVÉ VESELÍ

Neděle 26.6.2022

                   Závodem Okolo Rudného dospěl Běžec do své poloviny. V slunečném a teplém počasí se sešlo 108 účastníků. V hlavním závodě vyrazilo na trať, obíhající vrch ve svém názvu, 75 startujících. Z toho bylo rekordních osm starších žáků. Je vidět, že konfrontace na trati současně s dospělými je lákavá.

                   V neděli, před prázdninovou přestávkou, bude zahájena druhá polovina soutěže. Deset běžců si v Poháru BV bude moc škrtnout první nejhorší výsledek. Dalších šest si může hodnocení zarovnat na deset výsledků pro plnohodnotný celkový bodový součet.

                   Bohužel pro letošek bylo nutno z organizačních důvodů přeložit na stejný den druhý v Poháru triatlonu BV.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny

OKOLO RUDNÉHO JIHLAVA ZBORNÁ

Pátek 17.6.2022

                   Závod, který je jedním ze čtyř, který byl zároveň v programu prvního a letošního ročníku. Za těch 47 let se les obepínající vrch Rudný dost změnil . Několikrát se jeho rasa měnila. Ale stále platí, že trať vede po lesních cestách bez asfaltu. Její poslední varianta se poběží po třetí. Měnilo se také místo startu a cíle. Posledním je již třináct let dolní stanice lyžařské sjezdovky ve Zborné. Snímek pět let starý ukazuje, že o zájemců o start mívá dost. Těšíme se zítra neshledanou.

 

 

Pohár triatlonu Běžce Vysočiny

KŘEMAN VYSKYTNÁ

Sobota 11.6.2022

                   Vedle probíhajícího běžeckého poháru zahajuje tuto sobotu také Triatlonový pohár. Místo prezence a startu je v Kempu Vyskytná. Plave se v přilehlém přírodním koupališti. Jsou zde vypsány dva závody. Kratší tzv. Hobby a delší Dlouhý sport triatlon. Kdo chce bodovat do poháru musí startovat v delším sport triatlonu.

                   Letos mimořádně se uskuteční 26. června Malý železný muž Melechova. Ten má přeložen start do Hotelu Kouty, který najdete za rybníkem, ve kterém se tradičně uskutečňuje plavecká část.

 

Pohár Běžce Vysočiny

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV

Pátek 10.6.2022

                   Dačická 14 se letos uskutečnila v komfortních prostorech místního Státního zámku a přilehlého zámeckého parku. Změnu si všichni účastníci pochvalovali. Na snímku pana Kafky jsou první tři muži. Vítěz Jan Macoun, stříbrný Jakub Exner a bronzový Michal Stach.

                   V pátek se přesuneme z historického do sportovního prostředí. Závod probíhá na fotbalovém hřišti.

Jak název závodu napovídá trasa vede po hrázích rybníků Vidlák, Jinšov a Jinšůvek.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny

DAČICKÁ 14

Pátek 3.6.2022

                   I přes nepříznivé počasí, posílené, na tuto dobu, o nezvyklý chlad, Kamenická 15 v počtu účastníků nezklamala, Vice jak polovinu ze 184 startujících tvořili občané a občánci Kamenice.

                   Jak již bylo několikrát avizováno, nadcházející Dačická 14 se koná, místo původní soboty, již v pátek. Tato změna si vynutila přemístění místa startu do zámeckého parku. Z této historické fotografie je patrné, že závod zde nebude probíhat poprvé. Její kvalita odpovídá technickým možnostem tehdejší digitální technologie. Tento sympatický pokus pořadatelů se konal v letech 2003 a 04. Smutná unikátnost tohoto záběru je, že prvním třem běžcům (Luboš Svoboda, Vladimír Pech, Fousek Jan) osud nepřál být v současnosti v reálném světě.

                    Pro trať hlavního závodu to znamená minimální změnu trasování a bude jen nepatrně delší (300 m). Zato mládež si užije nezpevněné cesty v pěkném prostředí parku. Plánek tratí je zde

 

Pohár Běžce Vysočiny

DAČICKÁ 14

Pátek 3.6.2022

                   Červené datum vám odpovídá, proč avízo na závod předem. Jelikož rybník Peráček se stal opět staveništěm, bylo rozhodnuto změnit místo prezence a startu do Dačického zámku. Tato změna si dále vyžádala změnu dne konání. Pro trasu hlavního závodu to znamená nepodstatnou změnu. Zámecká zeď se bude obíhat z druhé strany. Mládež získá komfortnější tratě po pěšinách zámeckého parku. Podrobné informace o změnách jsou v propozicích závodu.

 

 

Pohár Běžce Vysočiny

KAMENICKÁ 15

27.5.2022

              Pan Kafka fotil také ve Stonařově. Snad každý účastník se, na některém ze záběru, najde. Hledejte ve fotoalbu Běžce. Počet startujících se v Běžci přehoupl přes 700. Z toho 16 startovalo ve všech dosavadních závodech.

              Uvedená čísla tradičně velkou měrou posílila nadcházející Kamenická 15 a to především zásluhou místní mládeže, díky velmi dobré součinnosti s místní školou a obecním úřadem. 

Obsah obrázku strom, tráva, exteriér, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

STONAŘOVSKÉ ALEJE

20.5.2022

              Na záběru pana Kafky je zachycen hlavní start 73 účastníku Běhu v Plandrech. V první řadě, z pohledu z leva, jsou vidět barevně odstupňované kategorie podle počtu předepsaných 2 km dlouhých kol. S modrým číslem 117 je Lucie Šaclová. Při své premiéře v Běžci byla nejrychlejší na tři kola, s náskokem téměř čtyř minut. Za ní vykukuje její manžel Jiří, který zvítězil mezi muži. V červeném dresu, se stejnobarevným číslem, je starší žák Tomáš Staněk. Ten se na svém předepsaném jednom kole dokázal držet čela závodu na čtvrtém místě. Další fotografie ze závodu najdete v odkazu Fotoalba Běžce.

              V pátek pokračujeme ve Stonařově. Startuje se na místním fotbalovém hřišti a hlavní trať vede nejdříve loukami kolem říčky Jihlávky, a potom lesní Zelenou alejí, k loveckému zámečku , vybudovaného tehdejšími majiteli lesa, kterým byli brtničtí Collaltlové.

Obsah obrázku silnice, exteriér, osoba, strom

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY

13.5.2022

               I přes velkou konkurenci Pražského maratonu se na mostku přes Koželužský potok sešla pěkná účast. Zásluhu na tom má iniciativa „Rozběháme Třešť“. Díky jí se postavilo na start rekordních 16 občanů Třeště. Do historie závodu se ale především zapsala Markéta Gajdorusová z Chotěboře překonáním traťového rekordu Kristýny Dvořákové o neuvěřitelných 2:29 minut. K ní se připojil ještě místní junior František Kolba. Ten stanovil nový nejlepší výkon kategorie, který držel Lukáš Nedělka 19 let. Pro zajímavost, nejdéle drží rekord Antonín Paul u veteránů nad 40 let od roku 1990.

              V pátek nás čeká trochu jiný závod. Neběží se od někud někam, nýbrž se krouží po 2,5 km dlouhém okruhu. Vaše rodina a přátelé nás mohou několikrát povzbudit. Můžeme se těšit také na tradičně bohaté občerstvení po výkonu.

 

Obsah obrázku silnice, exteriér, osoba, bruslení

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA – TŘEŠŤ

8.5.2022

               V Okříškách se potvrdilo, že termínové kolize účast, na závodech Běžce, nijak vážně neohrožují. Stejně jak u prvních dvou, také zde počat startujících v hlavním závodě atakoval osmdesátku. Potřetí vyhrál Jakub Exner. Je vidět, že hlášku „příští rok jej získám zpět“, při odevzdávání putovního poháru, myslí vážně. Suverenita výkonu vítězné Olgy Krčálové byla stejná jak minule.

              Opět v neděli se po dvouleté Covidové přestávce sejdeme na mostku přes Koželužský potok v Telečské ulici v Jihlavě. Svým historickým pojetím běhu od někud někam se od ostatních závodu vymyká. Někdo by chtěl namítnout a co závody do vrchu? To jiná kategorie. K tomu samozřejmě patří autobus na věci po závodě a přeprava z Třeště zpět. Mládež do 17 let závodí na okruhu v centru města, kde je také cíl hlavního závodu. Doporučujeme použít především on-lime přihlášení. Na startu jsou při prezenci stísněnější podmínky.

Obsah obrázku osoba, skupina, dítě, mladý

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny

FRÄNKISCHE BĚH OKŘÍŠKY

1.5.2022

               Na tomto pěkném záběru je vidět, že na druhé pokračování Běžce v Hybrálci provázelo deštivé a chladné počasí. To se projevilo zejména na účasti mládeže. Hlavní závod letos obíhal lesní kalamitu po Smrčenské silnici a byl proto o 1,2 km delší. Vítězství z Pávova si zopakoval Jakub Exner, když těsně přespurtoval kolegu z týmu Davida Vaňka. V prořídlém startovním poli žen jasně dominovala Olga Králová.

              Dopoledne v prvomájové neděli pokračujeme v Okříškách.  Velmi dobré zázemí najdete v areálu firmy uvedené v názvu závodu. Má nás také přivítat daleko příznivější počasí. Těšíme se na vás.

Obsah obrázku dítě, strom, osoba, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Pohár Běžce Vysočiny 2022

OKOLO TRPASLÍKA HYBRÁLEC

 22.4.2022

               Po dvou letech omezování Covidovými opatřeními Běžec zahájil, jak se patří. Pěkná účast a sluníčko. Po třetí za sebou byl absolutním vítězem Jakub Exner. Pouhou vteřinu za ním skončil nestárnoucí Jaroslav Vítek. Představil se poprvé v kategorii nad 50 let. Ukázal, že tato trať mu sedí. V předchozí kategorii stál na nejvyšším stupínku sedmkrát. Tvrdá a suchá trať mu navíc pomohla posunout dvanáct let starý TR Martina Kratochvíla. Zmínku o svém výkonu si zaslouží Petra Kotlíková. Ta zaostala o pouhé dvě vteřiny za rekordem Evy Vail.

              Běžec Vysočiny není ale o výkonech a rekordech. Je o setkávání vyznavačů kondičního sportování. Tu si můžeme zopakovat hned tento pátek v Hybrálci. Zde se koná po dvou letech pauzy pro Covid 19. Přijeďte se podívat do příměstské obce Jihlavy a proběhnout se okolím Smrčenského potoka. 

Obsah obrázku silnice, osoba, exteriér, sport

Popis byl vytvořen automaticky

Pohár Běžce Vysočiny 2022

JARNÍ BĚH PÁVOV

 14.4.2022

               Jaro ťuká na dveře, nejen datumem v kalendáři, ale také současným počasím. Mimo poslední dva Covidové roky, bude opět Běžce Vysočiny zahajovat Jarní běh. Od roku 1982 jeho místem konání je areál autokempinku Pávov v Jihlavě. Stejně jak několikrát v jeho historii, také letos se uskuteční před velikonočními svátky. Proto dnem jeho konání je čtvrtek. Je vypsán pro 22 věkových kategorií, od nejmenších po nejstarší. Mládež do 17 let startuje zdarma. Pokud se chcete vyhnout vyplňování prezenčního lístku, doporučujeme on-line přihlášku.       

Obsah obrázku země, exteriér, osoba, atletika

Popis byl vytvořen automaticky

              Karel Hadrava, který vede tuto skupinku, vede také historickou tabulku závodu. Absolvoval jej 36x. Je také jediným aktivním běžcem, který běžel všechny tři alternativy tratě.

              Ročník, ze kterého je tento snímek, měl krásné jarní počasí. I když to současné je tomuto vzdáleno, předpověď na velikonoční svátky je příznivá.

               Poslední sobotu v březnu zahajovala sezonu na Jihlavsku Noční Axis 10. Měla velmi početnou účast a dík patří pořadatelům za perfektní průběh. Účastníci mohou navázat startem na Jarním běhu. Těšíme se na vás.

Lyžařský pohár Běžce Vysočiny

               Jihlavská 15 bude jediným uskutečněným závodem poháru. Aprílová zima nedovolila uskutečnit další z plánovaných. I ten jediný měl velké změny a omezení pro nepříznivé počasí.         

Obsah obrázku exteriér, lyžování, sníh, obloha

Popis byl vytvořen automaticky

 

Lyžařský pohár Běžce Vysočiny

JIHLAVSKÁ PATNÁCKA

 30.1.2022

               Historie lyžařské Jihlavské 15 začala 6.3.1955. Podruhé je zařazen také v Českomoravském poháru v běhu na lyžích. Loňskou premiéru zrušil zákaz konání vládním opatřením pro pandemii Covid 19.

               Pořadatelem je SKI team Vysočina. Ne jejich webové stránce je možno získat platné propozice. Odkaz zde: https://www.skiteamvysocina.cz/ji15

               Vzhledem k aktuálním nejistým sněhovým podmínkám bude uskutečnění závodu potvrzeno do pátku 28.1.2022 do 14 hodin. V případě přesunu na náhradní tratě do vyšší nadmořské výšky (lokalita Čeřínek/Nový Hojkov) bude lokalita upřesněna do soboty 29.1. 2022 do 14 hodin.  

 

SILVESTROVSKÝ BĚH

 Jihlava 31.12.2121

               Tradice Silvestrovského běhu v Jihlavě začala v roce 1990. Pokaždé se konal na Silvestra, bez ohledu na kalendář. Vždy byl tedy setkáním poslední den roku. Zažil také rozmanité počasí. Od příjemného podzimního slunce až po tvrdou zimu. Letos připadá na pátek. Dá se očekávat větší účast. Zimák je opět staveništěm, tak okruh bude po třetí v historii zkrácen o 250 m. Nebude se probíhat jeho prostory. Šatny budou zajištěny nad šatnou pro veřejnost u zimáčku.  

Obsah obrázku sníh, exteriér, strom, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BĚŽCE VYSOČINY

 Jihlava Zezulkárna 20.11.2121

           Za dva dny se sejdeme na vyhlášení BV. Bude probíhat při další vlně Covidové pandemie. Pro nás zatím platí, co je uvedeno níže. Těšíme se na vás a děkujeme za pochopení situace.

           ŽÁDOST A UPOZORNĚNÍ.

           Vzhledem k nutnosti prověřovat bezinfekčnost prosíme o příchod s rezervou. Budeme tam od 15:00 hod. Předpokládáme, že je jasné, že bezinfekčnost bude prokazovat každý starší 12 let, bez ohledu, v jaké roli bude vyhlášení účasten. Děkujeme za pochopení.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BĚŽCE VYSOČINY

 Jihlava Zezulkárna 13.11.2121

 

POZOR ZMĚNA

Vyhlášení se odkládá o týden. Uskuteční se 20.11.2021

Vše ostatní zůstává v platnosti

 

           Po roční přestávce situace dovolí vyhlásit konečné výsledky Poháru Běžce Vysočiny a Poháru v triatlonu BV. Vyhlášeným budou předány trofejní a věcné ceny. Jelikož je to organizovaná hromadná akce, navíc ve vnitřních prostorách, také zde platí, že každý účastník musí prokázat bezinfekčnost na Covid. Jelikož jako pořadatelé akce jsme opět povinni mít seznam účastníků a provádět kontrolu bezinfekčnosti, budeme rádi, když se on-line přihlásíte, jak se provádělo na závod. Od 1.11. se změnily podmínky ke vstupu na akci. Podstatná informace k tomu je, že čestné prohlášení neplatí, každý musí mít potvrzení, děti do 12 let se nekontrolují. Přesně najdete zde

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

 Jihlava 22.10.2121

 

SPORTUJ S NÁMI

           Závod je zařazen do programu ČUS. Ten je celostátně mediálně sledován. Podpořte tento program svou účastí na startu. Běžec Vysočiny se na posledním závodě sezóny na vás těší.

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

 Jihlava 22.10.2121

 

           Odloženou premiéru z loňska, pro lokdaun, si město, spojené se jménem národního buditele, dokonale užilo. Velká účast, příjemné počasí, tratě v pěkném prostředí městského parku Budoucnost.  Také hodnotné ceny, díky podpory od města. Přispěla také vstřícnost vedení ZŠ V Sadech.

          Příští pátek se budeme s 46. ročníkem Běžce Vysočiny loučit v Jihlavě. Posledním závodem je Běh Heulosem. Svým 56 opakováním je nejstarším běžeckým závodem na Vysočině bez přerušení. Shodou okolností se koná rovněž v městském lesoparku. Závod je několik let zařazen v celostátním projektu Sportuj s námi. Jedním z mediálních partnerů je Česká televize. Hlavní závod, svou délkou tratě, není náročný. Je proto vhodný pro poslední setkání vyznavačů kondičního sportování. Jako všechny závody Běžce je samozřejmě pořádán pro všechny věkové kategorie, od předškolních dětí po nejstarší seniory. Každý má přiměřenou trať ke svému věku.

           Slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční 13. listopadu v sále restaurace Zezulkárna v Jihlavě Bedřichově.

Obsah obrázku exteriér, strom, země, silnice

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

 Havlíčkův Brod 15.10.2021

                  V Růžené bylo také změněno místo prezence a startů. Zázemí v klubovně a prostorech areálu místního fotbalového oddílu závodu určitě prospělo.

                 Zítra se sejdeme v Havlíčkově Brodě. Konání loňského prvního ročníku znemožnila pandemie Covid. Závod nahrazuje závod v Pelhřimově. Svým pořadem, prostředím a tratěmi je s ním téměř shodný. Pro kondiční sport je to ideální, proto všem doporučujeme si to vyzkoušet.

Obsah obrázku strom, exteriér, silnice, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

ROŠTEJNSKOU OBOROU RŮŽENÁ

 8.10.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

           Zapadající podzimní sluníčko doprovázelo závodníky po startu na fotbalovém hřišti v Polné. V době Covidové se startovní listina letos podruhé přehoupla přes 100 účastníků s rekordním celkovým počtem 111 startujících. Určitě byla také spokojenost se zázemím s otevřeným bufetem. Jak se líbila trať, je otázkou.

           Nicméně, stejné nás čeká v Růžené. Místo místního hostince najdeme zázemí v klubovně fotbalového hřiště a zároveň novou trať. Části trasy v okolí Farářského kopce budou ovšem shodné s trasou 2019, jen v opačném směru. Mládež bude mít vyměřeny obrátkové tratě v blízkosti hřiště.

Obsah obrázku exteriér, obloha, tráva, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH BŘEZINOU POLNÁ

 1.10.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

           I když Memoriál Luboše Svobody termínově kolidoval z Půlmaratonem v Havlíčkově Brodě a Běchovicemi, nemohl si na účast ztěžovat. Závodníky čekalo netradiční místo startu a také trať. Zda se delší a směrově členitější okruh líbil je otázkou.

          To samé si běžci zopakují v Polné. Jak jsme již předeslali, místo startu a trať budou také zcela jiné. Sejdeme se na fotbalovém stadionu. Trať povede údolím Šlapanky do Věžnice, kolem rybníků Bor a Kukle. Mládež bude mít vyměřen okruh v areálu stadionu.

            Běžecký tým Polná vás co nejsrdečněji zve k účasti.          

Obsah obrázku obloha, osoba, exteriér, země

Popis byl vytvořen automaticky

 

CENA BV – MEMORIÁL LUBOŠE SVOBODY

 24.9.2021

POZOR – Změna místa prezence a startu

             Po týdnu se sejdeme opět na Atletickém stadionu Na Stoupách. Důvodem jsou organizační změny v obsazení Amfiteátru letního kina mimo BV. Oprava opěrných zdí na cestě kolem ZOO si vynutila také změnu trati. Okruh 4,4 km bude vyměřen po známých cestách Heulosu. Základem bude podstatná část původního okruhu závodu, doplněná o mládežnický okruh kolem Jihlávky. Ženy, veteráni nad 70 let a dorost poběží jednou, ostatní muži 2x. Mnozí tuto změnu možná uvítají, jelikož stoupání Na Stoupách absolvují jednou či 2x, místo dvojnásobku při normálu. Děti budou běhat v bezpečí stadionu.

            Z důvodu kalamitní těžby dřeva, bude změna místa startu a tratí také u dalších dvou závodů v Polné a Růžené.

            Doufejme, že Covid bude v normě a po jednoleté přestávce se uskuteční slavnostní vyhlášení. Objednáno je opět v Zezulkárně na 13. 11. 2021

            Určitě je se na co těšit.

 

JIHLAVSKÁ HODINOVKA – 17.9.2021

Obsah obrázku tráva, osoba, exteriér, sport

Popis byl vytvořen automaticky

           Dvojzávodem, minulý víkend, se Běžec přehoupl přes 10 závodů. Začíná škrtání a doplňování započítávaných bodů do limitu. Dámy s taškami se zúčastnili obou závodů. Ze snímku je patrné, že svého rozhodnutí nelitovali.

          V pátek se sejdeme na Atletickém stadionu v Jihlavě. Až na čtyři roky (78–81) je Hodinovka nedílnou součástí soutěže. Od roku 2001 zde má mládež tzv. Cooperův test na 12 minut. Dráhu si zkusí také nejmenší do 6 let, na vzdálenosti 200 m. Snímek pořídil Tomáš Máca. Celé album 284 snímků z loňského ročníku najdete na Rajčeti.

Obsah obrázku obloha, exteriér, silnice, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

 

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ – 10.9.2021

 

FRÄNKISCHE BĚH OKŘÍŠKY – 11.9.2021

 

           Tentokrát měl Běžec krásné babí léto. Na účasti to vylo znát, zvláště u mládeže.

           Jak je z titulku patrné, na pořadu bude, co historie 723 předešlých závodu nezná. Dva dny za sebou proběhne 10 a 11 závod. Soutěž dospěje k limitu a pokud Covid zůstane v současném rozsahu, uskuteční se letos 17 závodů. Značně se tím rozšíří možnost zasáhnout do celkového pořadí.

           V Řásné je pěkná trať v lesním hvozdu Jihlavských vrchů a v Okříškách pěkné prostředí v prostorách firmy. On – line přihlášky jsou k dispozici.

           Co je potřeba mít při prezenci u sebe najdete zde. Není možné houfně vyplňovat před závodem prohlášení. Tím se opatření povinnosti on-line přihlášky ztrácí. Formulář čestného prohlášení je proto nutné si stáhnout na disk svého počítače, vytisknout a vyplnit předem. Děkujeme a těšíme se.

Obsah obrázku obloha, osoba, exteriér, sport

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku osoba, silnice, exteriér, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

BĚH NA VYSOKÝ KÁMEN – 3.9.2021

 

           Chladné a deštivé počasí, připomínající spíše pozdní podzim než poslední prázdninový víkend, příliš k účasti v Kněžicích nelákal. Po jedenácti předchozích ročnících, nebyl proto celkový počet účastníků třímístné číslo.

           Pro závod v Jihlavě Pávově je předpověď daleko příznivější. Předpověď slibuje sluníčko a teploty kolem 20°.   Na devátém závodě Běžce Vysočiny 2021 se těšíme na vaši účast. Co je potřeba mít u sebe najdete zde.

 

Obsah obrázku exteriér, tráva, země, strom

Popis byl vytvořen automaticky

 

ALEJEMI V KNĚŽICÍCH – 27.8.2021

 

           Zítra zahajuje podzimní část Běžeckého poháru v Kněžicích. Tradičně má jednu z největších účastí v soutěži. Nezapomeňte na on-line přihlášku. Čas máte do zítřejšího poledne. Také pamatujte na hygienická opatření Covid 19. Co je potřeba mít u sebe najdete zde.

 

Obsah obrázku osoba, exteriér, skupina, mladý

Popis byl vytvořen automaticky

 

TRIATLON ŘEKA KRUCEMBURK – 22.8.2021

 

            Menší účast odpovídala době Covidové. Jak vidíte, depo se přestěhovalo z hráze. Plavání startovalo z pláže a závodníci se před cyklistikou zahřáli 250 m dlouhým během do depa. Zvítězil Petr Miláček. Z plavání doběhl do depa jako třináctý, ale v dalším průběhu se propracovával do čela. O vítězství pak rozhodl nejlepším běžeckým výkonem. O téměř 13 minut předčila všechny ženy talentovaná dorostenka Michaela Mitisová. Za zmínku stojí také její výkony v plavání a běhu, které měla druhé nejlepší ze všech závodníků.

            Závěrečný čtvrtý závod Poháru v triatlonu Běžce Vysočiny se uskuteční v kempinku Moře u rybníka Řeka v Krucemburku. Dřevěný muž v Lukách nad Jihlavou a Melechovský triatlon byly pro letošek zrušeny. Čeká nás příjemné domácké prostředí kempinku a tratě v pěkné přírodě Žďárských vrchů.

 

Obsah obrázku voda, obloha, exteriér, pobřeží

Popis byl vytvořen automaticky

 

JIHLAVSKÝ TRIATLON – 1.8.2021

 

            Obrázkem Pavla Hotaře z minulého ročníku si připomínáme, že již tuto neděli 1.8.2021 nás čeká další opakování tohoto triatlonu, který se koná od devadesátých let na krajské a několikrát i na celostátní úrovni.

            Je vypsán pro všechny věkové kategorie. U dorostu a dospělých jako krajský přebor jednotlivců. Mládež má tento přebor plánován v rámci Moravskobudějovickém triatlonu, který se uskuteční v odloženém termínu 29.8.2021.

            Bohužel stále platí nařízení při pořádání sportovních akcích ohledně k pandemii Covid 19.  Při prezenci je nutno předložit potvrzení, nebo certifikát o očkování, testu platné době, nebo prodělané nemoci. Kdo jej nemá, může předložit čestné prohlášení, jehož formulář naleznete zde.

           Další informace v propozicích v odkaze v levém rohu nahoře.

 

Není k dispozici žádný popis fotky.

 

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY – 2.7.2021

 

             Běžec letos otevře prázdniny netradičně závodem v Plandrech. Závod je oblíben pro velmi dobré zajištění. Na fotu je nové místo prezence. Jak je z něj patrné, tak děti si mimo závod užijí další radovánky. Zkrátka nebudou ani dospělí. Jen místo tradiční klobásy bude balená bageta.

             Vykácený les, do míst historického hornického náhonu, kde vedla podstatná část trasy, pustil sluníčko. To změnilo pěšiny a cesty v zelenou džungli. Takže trasa závodu povede v obci. Přídomek „přespolní“ tím neztratí. 70% trasy vede po nezpevněném povrchu.  

             Stále platí pouze on-line přihlášení a prokázání bezinfekčnosti. Na rozdíl od obchodu a restaurace je pořadatel povinen uchovávat 30 dnů seznam účastníků s kontaktními údaji a kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti.

Obsah obrázku tráva, exteriér, strom, pole

Popis byl vytvořen automaticky

 

PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ – 27.6.2021

             Podle ohlasu na Facebooku byla se závodem Okolo Rudného spokojenost. 

             V neděli nás čeká závod na nejdelší tratí v Poháru Běžce. 21,1 km je pro jednoho nepřekonatelných, pro druhého výzva a pro třetího nic zvláštního. 

To se samozřejmě týká dospělých. Mládež všech věkových kategorií má předepsané obvyklé vzdálenosti.

             Na Covidová opatření jsme již zvykli a zatím jsou stále stejná. Všem předchozím účastníkům patří poděkování, že se jim bez reptání podvolili. Jen počet startujících je navýšen na 500.

             Povinná on-line prezence je spuštěna na této stránce. V propozicích pak najdete podrobné informace a potřebné formuláře.

Obsah obrázku tráva, exteriér, osoba, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

 

OKOLO RUDNÉHO – 11.6.2021

Jihlava Zborná

        Vrch Rudný, který byl v historických dobách jednou z lokalit dolování stříbra, je v současnosti místem kondičních tras. Lyžařský oddíl SK Jihlava si jeho náročný terén vybrali jako místo suché přípravy a po vzniku Běžce, jako místo jednoho ze závodů. Letos se poběží po dvaačtyřicáté. Měli také plán vybudovat zde lyžařskou sjezdovku. To se ale povedlo až lyžařům Sokola Bedřichov. V současnosti její provoz zajišťuje firma Pavla Havlíčka. Díky jeho ochotě, má zde závod již 13 let zázemí.

         Podmínky jsou stejné jak v Opatově. On-line povinná prezence a prokázání bezinfekčnosti.

 Může jít o obrázek 10 lidí 

 

       Po Půlmaratonu Nové Veselí, který se uskuteční poslední neděli v červnu 27.6., bude mít Běžec další víkend. V pátek 2.7. se bude konat odložený Planderský běh a druhý den v sobotu Kněžický triatlon. V září si to ještě jednou zopakujeme. 10.9. Přespolní běh v Řásné a 11.9. Fränkische běh Okříšky.        

 

VÍKEND BĚŽCE VYSOČINY

        V 23. týdnu 2021 měl Běžec na pořadu hned dva závody. V pátek v Opatově a v sobotu ve Vyskytné. Oba měly jedno společné. Tím byla bouřková přeháňka během závodu.

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV – 11.6.2021

Obsah obrázku tráva, strom, exteriér, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

         Bouřková přeháňka před závodem, nejenže posunula čas startu, ale také možná ovlivnila účast, zvláště u místní mládeže. Snímek to dokazuje. Zatímco v loňském roce stálo na startu 30 dětí, letos to byla polovina.

 

KŘEMMAN TRIATLON – VYSKYTNÁ 12.6.202

Obsah obrázku exteriér, voda, lidé, skupina

Popis byl vytvořen automaticky

        Startovali všechny věkové kategorie, tak jak by to mělo být. Pořadatelé byli nuceni přizpůsobit tratě probíhajícím stavebním pracím v areálu koupaliště. V průběhu převlékání v prvním depu u hlavního závodu se spustila vydatná bouřková přeháňka. To budou mít účastníci závodu dospělých ve své paměti napořád. Vody a bláta si během cyklistické části užili bohatě.

        Padesát startujících v hlavním závodě a tři dorostenky získali první body do Triatlonového poháru BV. Další body bude možno získat 3.července v Kněžicích.

     

TRIATLONOVÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY

KŘEMAN – 12.6.2021

        Pohár zahajuje nezvykle brzo. Poprvé bude v jeho kalendáři terénní triatlon ve Vyskytné. Snímek nám ukazuje místo startu, kterým je místní přírodní koupaliště. Jak napovídá název, tratě cyklistiky a běhu jsou vedeny lesním hvozdem jednoho z hřebenů Českomoravské Vrchoviny, jehož vrcholem je Křemešník (765 m.n.m.).

        K propozicím se dostanete v odkazu triatlonový pohár na této stránce. Do soutěže BV se bude počítat jen hlavní závod (0,5/15/6).

        Na závod je možné přihlásit se předem on-line na stránce Pteamu. , který provede čipovou časomíru.

 

       MELECHOVSKÝ TRIATLON – ZRUŠEN

       K své velké lítosti pořadatelé byli nuceni, pro letošek, přistoupit k tomuto rozhodnutí.

Běžec 9.6.2021

 

BĚH PŘES TŘI HRÁZE – 11.6.2021

        Pořadatelé vás co nejsrdečněji zvou k účasti. Závod je znám tím, že o závodníky je dobře postaráno nejen při závodě, ale také po něm. Bude tomu také tak letos. Samozřejmě v rámci Covidu.

        U prokazování bezinfekčnosti je mírné odlehčení u testování. Bude stačit čestné prohlášení zákonného zástupce a také dospělého účastníka.  To si můžete připravit předem. Formuláře ke stažení mládež zde, dospělý zde.  e je podrobně uvedeno v propozicích závodu. Doporučujeme si je přečíst.

        Stále platí, že na závod je možné přihlásit se pouze předem na www.bezecvysociny.cz. On-line prezence je již spuštěna.

 

Běžec 8.6.2021 

  

JARNÍ BĚH PÁVOV – 4.6.2021

        

        Pokračování Běžce v Kamenici proběhlo ve stejném duchu, jak ve Stonařově. Bez mládeže ale tam bylo po startu jaksi prázdno. Jiné to bude tento pátek v Jihlavě Pávově. Zde přivítáme poprvé také mládež.

        Co se změnilo od pondělí 31.5. při konání hromadné sportovní akce. Na sportovní akci může být 150 účastníků. U prokazování bezinfekčnosti se prodloužily lhůty platnosti u testování a nemoci. U očkování se u dvou dávkového uznává první dávka. U mládeže do 17 let se předpokládá, že je pravidelně testovaná ve škole. Bude tedy stačit čestné prohlášení zákonného zástupce. To si můžete připravit předem. Formulář je ke stažení zde. Vše je podrobně uvedeno v propozicích závodu. Doporučujeme si je přečíst.

        Další novinkou je, že potřebné potvrzení Covid – 19 lze ode dneška získat na https://ocko.uzis.cz.

        Stále platí, že na závod je možné přihlásit se pouze předem na www.bezecvysociny.cz. On-line prezence je již spuštěna.

        Proti loňsku, je cesta do Zborné po těžbě opravena. Tedy žádné výmoly, kaluže a bahno, nýbrž lesní „dálnice“. Těšíme se na vás.

 

Obsah obrázku exteriér, osoba, strom, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

 

Běžec 1.4.2021

 

KAMENICKÁ 15 – 28.5.2021

        

        Zahájení ve Stonařově nebylo co vytknout. Ve stejném formátu budeme pokračovat v Kamenici.

        Od 24.5. je u Covidu jediná změna. Na sportovní akci může být 100 účastníků. Vše ostatní platí stejně, jak je uvedeno níže. On-line prezence je již spuštěna.

        Pořadatelé Dačické 14, pro organizační potíže, závod odložili na neurčito.

Uvolněný pátek 4.6. využijeme pro uspořádání Jarního běhu v Jihlavě Pávově. Pokud se opatření Covid nezmění dočká se také mládež. Zdejší podmínky to umožňují.

 

Obsah obrázku osoba, silnice, budova, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

 

Běžec 22.5.2021

 

STONAŘOVSKÉ ALEJE – 21.5.2021

        

        Zítra zahájí Pohár BV ve Stonařově. Připomínáme odlišnosti doby Covidové od normálu.

1. Přihlásit se lze pouze on-line na www.bezecvysociny.cz. Pokud možno hned.

2. Na závod jedu, pokud možno sám, bez doprovodu.

3. Mám s sebou potvrzeni o bezinfekčnosti na Covid 19

   a) certifikát o očkování starší 14 dnů

   b) potvrzení o negativním testu ne starším u PCR 7 dní, u antigenního 72 hodin, provedeného zaměstnavatelem, školou, zdravotníkem.

   c) potvrzení od lékaře o prodělaném onemocnění v posledních 90 dnech.

Ostatní případy se řeší individuálně předem na 731 480 914.

4. Mimo vlastní sportovní výkon se pohybuji s respirátorem nebo roušku.

5. Šatny nejsou k dispozici. Pouze WC.

6. Závod je rozdělen do startovních vln po 30 startujících, rozdělených podle výkonnosti. Údaj je součástí přihlášky.

7. Při závodě se nepodává občerstvení. To si případně musím vzít s sebou.

8. Výsledky se nevyhlašují, ani na místě nezveřejňují. Vše na internetu. Všichni účastníci obdrží malou cenu.

 

Věříme a doufáme v pochopení. Opatřeními chráním zdraví nejen sebe, ale i ostatních.

 

Běžec 20.5.2021

  

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        V pátek 21.5. budeme možná začínat.  Došlo k dohodě s ministerstvem zdravotnictví, že od 17.5. budou povoleny sportovní akce pro veřejnost. Definitivně bude potvrzeno v pondělí vládou.

        Platit budou s ohledem na epidemiologickou situaci omezení.

        Přihlášky jedině on-line předem, účast bez doprovodu.  Mimo vlastní závod s ochranou dýchacích cest. Startovat odděleně po skupinách 30 osob s časovým odstupem, tak aby se na trati nepotkávali. Účastník se povinně prokáže očkovacím certifikátem, nebo potvrzením o provedeném negativním testu ne staršího týden u PCR a 72 hodin u antigenního, provedeného zdravotní službou, nebo v zaměstnání, nebo potvrzením od lékaře o prodělané nemoci Covid. 

 

        Na pořadu jsou Stonařovské Aleje. Pořadatel, pokud bude platit výše uvedené, závod uspořádá. 

 

Běžec 13.5.2021

 

foto_209

Běh vítězství Jihlava – Třešť 2021

        

        Pandemie Covid 19 si vybírá první daň. Pořadatelé se rozhodli konání závodu pro letošek zrušit. Důvodem je jednak větší šíře jeho organizačního zajištění, a hlavně zkušenost z minulého roku, kdy v dobré víře závod přeložili na září a několik dní před jeho uskutečněním opatření vlády zakázalo konání akcí pro veřejnost.

        U ostatních závodů, pokud není prezentováno jinak, se zatím jejich konání odkládá.

 

Běžec 26.4.2021

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Současnému počasí název zahajovacího závodu neodpovídá, ale to by nebylo překážkou. Za 45. let jeho konání jsme zažili horší, než je tato. Nepřekonatelnou překážkou ovšem je stav pandemie Covid 19 a související opatření vlády ČR. Jak tedy v Běžci dál? Na nějaké další plány musíme být opatrní. Závody, které pořádá Běžec budeme zatím odkládat. Pokud se nerozhodnou pořadatelé ostatních závodů v soutěži jinak, bude to také tak. Máme výhodu v tom, že když bude povoleno pořádat akce pro veřejnost v organizačně přijatelném formátu, jsme schopni zahájit ze dne na den. Vize do budoucna je možnost mimořádně využít dobu prázdnin.

 

Běžec 14.4.2021

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Fotkou od pana Kafky na Kamenickou 15, která loňskou sezónu zahajovala, zatím co šest předchozích závodů muselo být zrušeno, nebo přeloženo. Letos to bude zřejmě podobné. Nic méně 46. ročník Běžce a 16. ročník Poháru triatlonu je administrativně kompletně připraven. Budeme s optimismem jen čekat na okamžik kdy budou akce pro veřejnost povoleny.

 

Běžec 18.3.2021

 

Obsah obrázku obloha, silnice, exteriér, bruslení

Popis byl vytvořen automaticky

 

Pohár Běžce Vysočiny 2021

        

        Zima je k nám se sněhovou nadílkou velice přívětivá. Naši radost nám kazí ale epidemiologická situace. Ta nám dovolí jen občas zajet za město a projet se na běžkách. Lyžařský pohár můžeme považovat za odepsaný. S nadějí vzhlížíme k Běžeckému poháru.

       V první polovině ledna proběhla VH Běžce. Také té se dotklo nemožnost shromažďování. Uskutečnila se dosud neznámým způsobem. Tím je hlasování per rollam. Má výhodu v tom, že účastníci nemusí nikam cestovat a chodit. Může se tedy zúčastnit každý člen spolku v pohodlí svého bytu či pracoviště. Není také omezen konkrétním časem. VH probíhá 15 dní. Nevýhodou je, že není možno si podiskutovat, jen se hlasuje.

       Očekávaným dokumentem je kalendář akcí Běžce 2021. V běžeckém poháru není žádná změna. Je shodný s předešlým. V triatlonovém poháru je zařazen nově Křemešnický triatlon.

        Zda zahájíme 16. dubna v Pávově budeme očekávat v nadějí a optimismu.

Covid 19 nám více nedovolí.

 

        Běžec 8.2.2021

 

 

 

 

LYONESS

peníze pro sebe

a Běžce Vysočiny z každého nákupu zpět.

více

Regionální soutěže vytrvalostních sportů

·         Pohár Běžce Vysočiny 2022 – 47. ročník

·         Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2022 – 19. ročník

·      Pohár triatlonu Běžce Vysočiny 2022 – 17. ročník

·         Jsou otevřené soutěže určené všem kondičním sportovcům, výkonnostním sportovcům a dalším zájemcům bez ohledu na věk a výkonnost.

·         Není potřeba přihláška předem. Stačí se přihlásit před startem závodu v místě jeho konání.

·         Do soutěže je automaticky zařazen každý účastník závodu a vyhodnocen absolvent tří závodů.

                 Hodnotí se samostatně:

                                                    Muži 20 - 39 let 

                                                    Veteráni 40 - 49 let

                                                    Veteráni 50 - 59 let

                                                    Veteráni 60 – 69 let

                                                    Veteráni nad 70 let

                                                    Ženy 20 - 34 let

                                                    Ženy 35 - 44 let

                                                    Ženy nad 45 let

                                                   Junioři, juniorky 18 - 19 let

                                                   Dorostenci, dorostenky 16 - 17 let

                                                   Starší žáci, žákyně 14 - 15 let

                                                   Mladší žáci, žákyně 10 - 13 let

·         Výkon jednotlivce v závodě se hodnotí bodově (0,001 - 10 bodů) podle dosaženého času.

·         Celkový bodový zisk a pořadí je potom určeno součtem nejlepších výsledků:

            Pohár BV – 10 závodů

            Lyžařský pohár BV – 4 závody

            Pohár triatlonu BV – 4 závody

 

·         Do Poháru BV je zařazeno 20 závodů. Silničních, krosových, smíšených, na dráze v délkách od 6,6 km - 21,1 km

·         Do Lyžařského poháru je zařazeno 9 závodů

·         Do poháru triatlonu je zařazeno 6 závodů

·      Pro mládež a na některých i pro ženy a muže nad 70 let jsou přiměřeně kratší tratě