TRIATLONOVÝ VÍKEND JIHLAVA

Sobota 12. srpna 2017 – Jihlavský triatlon

Neděle 13. srpna 2017 – Pteam Xterra

Informace zde

 

 

                 Po Dřevěném muži v Lukách nás čeká Triatlonový víkend v Jihlavě. Pro loňskému prvnímu ročníku jsou dvě změny. Tou první je přehození dne konání obou etap víkendu. V sobotu proběhne ta snadnější, kterou je silniční sprint triatlon a v neděli ta těžší, kterou je krátký terénní triatlon.

                Druhá změná je vynucená opravou nadjezdu nad dálnicí D1 před Měšínem. Cyklistická část sprint triatlonu bude mít tedy náhradní trasu.

                On-line přihlášení do závodu je možné jedině přes Czechtriseries. Pro předem přihlášené je sleva na startovném.

               On-line přihlášku možno podat zde

 

OKOLO RUDNÉHO

Pátek 16. června 2017

Informace zde

 

     Včerejší kontrola tratě ukázala, že je v bezvadném stavu, tak jak snad ještě nebyla. Milovníci takového prostředí a povrchu se mohou na zítřek těšit.

 

 

 

 

            Kdo se chce proběhnout spolu s ostatními, případně s nimi změřit svoji výkonost, výhradně v lese po nezpevněných cestách a pěšinách, přijde v pátek v podvečer k dolní stanici lyžařské sjezdovky ve Zborné.

           Je jedním ze čtyř závodů v současném programu, který provází Běžce od jeho prvního ročníku. Pamětníci jistě vzpomínají na legendární výběh průsekem těsně pod vrchol Rudného, kde dvakrát po sobě nepřešel do chůze málokdo. V současnosti je tam místo vzrostlého lesa mýtina a před nejprudší částí průseku současná trasa odbočuje vpravo na cestu k Modřínové aleji.

 

DAČICKÁ 14

Pátek 2. června 2017

Informace zde

 

 

                          Začátek června je pro Běžce vyhrazen návštěvě Jihočeského kraje. Geograficky ale budeme stále na Českomoravské vrchovině. Krajinou dominantu Urbanečský vrch, který trať obíhá, vymodelovala Moravská Dyje a její přítoky, Lidéřovský a Bolíkovský potok. Závod se koná zásluhou Sdružení běžců Dačic, v čele se Zděňkem Šimurdou. V posledních letech, kdy byl zařazen do Jihočeského poháru, zažívá účastnický nárůst. Pro jeho materiální zabezpečení a pěknou trať se cesta na tento závod určitě vyplatí.

 

KAMENICKÁ 15

Pátek 26. května 2017

Informace zde

 

 

          Po jubilejním Stonařovu se po týdnu uskuteční další závod s jubilejním ročníkem, tentokrát třicátým. Vedle hlavního závodu, zde dominuje účast mládeže. Tradiční je také podpora obce a místních podnikatelů.

 

STONAŘOVSKÉ ALEJE

Pátek 19. května 2017

Informace zde

 

image357

 

          Kdo se chce proběhnout po hvězdicových přímých cestách Stonařovských alejí s loveckým zámečkem uprostřed, přijede tento pátek na místní fotbalové hřiště. Trať má jen mírná převýšení a přiměřenou délku 15 km pro muže a 10 km pro ženy. Součástí jsou také rámcové závody mládeže. Tradiční je rovněž velmi dobré zajištění ve fotbalové klubovně.

         Pro on-line přihlašované připomenutí nezapomenout vyplnit do kontrolního pole číslici 2 a emailovou adresu pro zpětné potvrzení přihlášení. Hlášení přímo na webové stránce tímto potvrzením není.

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY

Pátek 12. května 2017

Informace zde

 

 

          Po těšžím závodě, ke kterým patří bezsporu Běh vítězství Jihlava – Třešť, se můžete přijít proběhnout bývalým zámeckým parkem v Plandrech. Většina trati vede po nezpevněných cestácha pěšinách. Závod je také znám odměnou za předvedený výkon, kterým je hodnotné občerstevní v místním pohostinství.

           Poslední závod si můžete opět připomenout fotoreportáží Míry Kafky. Tu najdete zde.

 

 

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA - TŘEŠŤ

Sobota 6.5. 2017

Informace zde

 

image063

 

        V dalším prodlouženém víkendu, tentokrát o Den Osvobození, se uskuteční čtvrté pokračování Běžce.. Ten si sportující veřejnost v našem regionu připomene již po třiačtyřicáté na legendárním závodě, jehož první ročník byl u vzniku Běžce Vysočiny. Stále si drží koncepci běhu od někud někam. Pro závodníky je z toho důvodu připraven autobus z Třeště k místu startu a po závodě zpět. Z organizačních důvodů je potřeba využít on-line přihlášek. Vyhnete se vyplňování prezenčního lístu, které bude pro ostatní povinné, bez ohledu na předchozí účasti v soutěži. Majitelé pernamentek na startovné si připraví hotovost na zaplacení. U tohoto závodu je nebude možno použít.

 

BĚH S POUTNÍKEM – PELHŘIMOV

Pátek 28. 4. 2017

Informace zde

 

        Prodlouženému víkendu o svátek práce bude předcházet třetí díl Běžce. Jeho tratě jsou v pěkném prostředí městských sadů a zázemí v domě seniórů. Účast má vzestupnou tendenci. Minulého ročníku startovalo téměř sto mužů a dvě desítky žen. Hlavním sponzorem je místní pivovar, vyrábějící pivo Poutník. Pokud se rozhodnete přijet, využijte on-line přihlášku.

 

image486

 

PŘES NEPŘÍZNIVOU PŘEDPOVĚĎ MĚL DRUHÝ ZÁVOD IDEÁLNÍ POČASÍ

    Celková účast sice mírně zaostala za posledními třemi ročníky, ale na hlavní trať se vydal druhý nejlepší počet startujících. Míra Kafka vytvořil snad ještě zdařilejší fotoreportáž než z Pávova. Odkaz najdete zde.

    V dakším programu soutěže následuje v pátek 28. dubna Běh s Poutníkem v Pelhřimově.

 

 

Druhý závod Poháru Běžce Vysočiny

OKOLO TRPASLÍKA HYBRÁLEC

Pátek 21. 4. 2017

Informace zde

         Velký desetikilometrový okruh z rozmanitým povrchem čeká účastníky hlavního závodu. Mládež naopak běhá po zpevněném podkladu na komunikacích v obci. Po závodě je pak pro všechny opékání špekáčků na zahradě místního pohostinství, ve kterém je také prezence.

On-line prezence je také u tohoto závodu prodloužena do 12 hodin v den závodu.

 

ÚVOODNÍ ZÁVOD SE TĚŠIL VELKÉMU ZÁJMU

        Jarní běh v Pávově si zopakoval rekordní účast z jubilejního 40. ročníku. Foto Míry Kafky do dokazuje. Další zdařilé záběry si můžete prohlédnout zde. Další pokračování bude v Hybrálci.

 

 

ZAHÁJENÍ BĚŽCE VYSOČINY NETRADIČNĚ VE ČVRTEK

 

              První závod sezóny se setkal s velikonočními svátky. Mezi sváteční dny je poprvé zařazen také pátek.

              Těšíme se na vás při prezenci v bývalé restauraci Autokempinku Pávov v Jihlavě. Pro její urychlení pomůžete, když se předem přihlásíte on-line na této stránce do 12 hodin v den závodu.

 

 

Zahájení 42. ročníku Poháru Běžce Vysočiny

JARNÍ BĚH PÁVOV

Čtvrtek 13. 4. 2017

Propozice zde

             Tradičním zahájením běžeckého poháru je Autokempink v Jihlavě Pávově. Jeho kalendář je již několik sezón beze změn. Netradiční je ovšem čtvrtek jako den zahájení. Příčinou jsou letošní velikonoce, kdy Velký pátek je poprvé svátkem. Propozice s kalendářem závodu zde

 

 

 

 

ŘÁSENSKÁ STOPA

Sobota 11.2.2017

Propozice zde

           Zima se nám ve městě zvýšenými teplotami ušpinila. Odlišná situace je ovšem v Řásné. Tam to není moc znát. Jen stopa je trochu tvrdší. Nic nebrání se při pátém závodu Lyžařského poháru opět setkat.

On-line přihlášky jsou také na tento závod otevřeny. K urychlení prezence je dobré využít v co největší míře.

Start 10:00 hod. 

 

 

BÍLÁ STOPA BĚŽCE VYSOČINY

Sobota 28.1.2017

Propozice zde

           V pátek byly upřesněny tratě a jejich délky. Stopy jsou provedeny strojově p. Havlíčkem, majitelem Skiareálu Šacberk.

On-line přihlášky jsou na tento závod otevřeny. Vzhledem k organizačnímu uspořádání, kdy závod nemá potřebné zázemí, je potřeba přihláška předem. Na místě startu pak také, ale co nejméně.

Start 10:00 hod. 

            Krásné zimní počasí a prašan si na tratích u Světlé pod Javořicí si užilo 88 statujících ve Studenské 15. Po šesti zimách se může uskutečnit také závod v Jihlavě Zborné. Bude to již čtvrtý víkend za sebou, kdy pokračuje Lyžařský pohár Běžce. Další pokračování má zamluvené na sobotu 11.2. Řásenská stopa.

 

 

JAVOŘICKÁ PATNÁCKA

Neděle 15.1.2017

Propozice zde

 

            Start 10:00 hod. 

            Za ideálního zimního počasí je na pořadu patnáctka v Řásné. Ta je určena pro muže do 49 let. Ti se vydají až k nejvyššímu bodu Českomoravské vrchoviny. Všichni ostatní budou kroužit na standartních tratích na loukách a v lese u Řásné.                      

 

 

JIHLAVSKÁ PATNÁCKA

Neděle 8.1.2017

Propozice zde

 

            Start 10:00 hod. 

            To jsou zatím fakta známá ve 22:00 hod. 4.1.

            Sněhu je najednou až příliš moc. Pořadatelé se potýkají s úpravou stop. Zítra do večera bude známo místo a další podrobnosti. Nikdo ovšem nemůže pochybovat, že by se závod nekonal. Mějte pochopení a trpělivost.

 

 

LYŽAŘSKÝ POHÁR BĚŽCE VYSOČINY 2017

 

             Jak se na zimu patří, tak hned první lednový víkend bude zahájen 14. ročník Lyžařského poháru BV a to legendární Jihlavskou 15. S největší pravděpodobností ve stopách v Novém Hojkově. Ve středu definitivně rozhodne, zda v sobotu nebo v neděli. Také se upřesní propozice.

             Teď je již jasný program na další víkend. V neděli 15.1. je na pořadu další legenda lyžařských závodů Javořická 15 v Řásné.

             Dnes si také zarezervovala termín Studenská 15. Její 50. ročník, který musel být vloni odložen, se uskuteční v sobotu 21.1.

             Takže po dvou letech půstu si letos užijeme tři lyžařské patnáctky za sebou.

 

image164

 

SILVESTROVSKÝ BĚH JIHLAVA

 Sobota 31. 12. 2016

             Silvestrovský běh v Jihlavě je nejen rozloučením se starým rokem, ale zároveň prologem nové sezóny 2017. Ta bude již 42. v rámci Běžce.  Předcházet všemu bude ale Lyžařský pohár BV. Doufejme, že letošní zima bude k němu příznivější než na minulá.

 

 

 

VALNÁ HROMADA BĚŽCE VYSOČINY z.s.

 Pátek 4. 11. 2016

             Jako po každé sezoně, tak i letos se uskuteční před vyhlášením valná hromada Běžce. Tradiční místo tohoto jednání je salonek restaurace Pivovarská v Jihlavském pivovaře. Jsou zváni nejen členové spolku, ale také ti, kteří by měli zájem svým členstvím Běžce podpořit. Pozvánka

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ POHÁRU BĚŽCE BYSOČINY

 Pátek 11. 11. 2016

             Přesně za týden bude vyhlášení výsledků Poháru Běžce s předáním cen vyhodnoceným. Po třetí v sále pohostinství v Hybrálci. Zde budou  vítáni všichni příznivci Běžce, bez ohledu na účast a umístění v letošním ročníku. Pozvánka

 

 

 

BĚH HEULOSEM – MEMORIÁL JIŘÍHO ŠMRHY

Zítra 21. října 2016

              Chladné počasí není na Memoriálu Jiřího Šmrhy na Heulose nic výjimečného. Ani letos nebude jistě překážkou pro účast na rozloučení se sezónou při tomto posledním závodě 41. ročníku Poháru Běžce Vysočiny. Současné sychravé počasí neumožní takovýto snímek. I když ve středu odpoledne byla z ničeho nic modrá obloha. Takže kdo ví.

           Pátým ročníkem také vzpomeneme na jednoho ze zakladatelů této nádherné soutěže. Má také zásluhu na pokračování tohoto původně přípravného závodu lyžařů.

          Každý dospělý účastník závodu obdrží na upomínku sezony hodnotný praktický dárek. Mimořádností také bude ocenění prvních pěti v každé věkové kategorii. Děti se navíc mohou těšit na medaile a další drobné ceny.          

          Budeme rádi, když využijete on-line přihlašování.

 

 

OKOLO RYBNÍKŮ OKŘÍŠKY

 Neděle 19. 10. 2016

             Netradičně pro Běžce se se sejdeme, po Třebíči, opět v neděli. Za to budeme v pěkném prostředí firmy Fraenkische. Z důvodů oplocení pozemků pro pastvu v počátečním úseku tratě, byla podstatně změněna trať. Tempaři si budou změnu určitě pochvalovat.  Mládež bude zápolit na stejné trase, jako loni.

 

 

BĚH BŘEZINOU V POLNÉ

 Pátek 7. 10. 2016

             Tento netradiční snímek ukazuje iniciativu Běžeckého klubu v Polné, kteří se rozhodli upravit trať, což historie závodu nepamatuje. Zajímavá by byla soutěž, o který úsek tratě se jedná. Napište na info@bezecvysociny.cz. Seznam zveřejníme před závodem.

             Těšíme se v páteční podvečer na shledanou.

 

 

CENA BĚŽCE VYSOČINY – MEM. LUBOŠE SVOBODY

 Pátek 30. 9. 2016

             Prvním, ze dvou podzimních závodů v lesoparku Heulos v Jihlavě proběhne již zítra v podvečer. Vzpomeneme také na osmé výročí náhlého a nečekaného skonu oblíbeného vyznavače kondičního běhání Luboše Svobody.

            Závod se uskuteční na tradiční trati v části zvané Malý Heulos. Zázemí poskytnou šatny pro účinkující pod plátnem letního kina.

 

 

BOROVINSKÁ DESÍTKA

 Neděle 25. 9. 2016

             V areálu bývalé obuvnické továrny BOPO bude Běžec po čtvrté. Zázemí tvoří příjemné prostředí v Zábavním centru, které je jedním z projektů přestavby továrny na společenské centrum.

            Závod doposud zaznamenal velmi početnou účast. Po dvou týdnech, kdy účast ovlivňovali půlmaratony v Jihlavě a H. Brodě, očekáváme opět zvýšený zájem. On-line přihlášky budou uzavřeny v neděli dopoledne.

 

 

JIHLAVSKÁ HODINOVKA

 16. 9. 2016

             Po Řásné a Jihlavském maratonu je zítra na pořadu odlišná disciplína. Hodinový test, respektive dvanáctiminutový u mládeže, je pro mnoho ukazatelem stálosti, či změny výkonnosti. Tentokrát nás, při hodnocení výkonů, čeká pohoda. Budou měřeny digitální čipovou technikou. Je tedy možno tvořit oficiální rekordy. Také doprovod závodníků si to bude jen užívat. Dokončená rekonstrukce stadionu poskytuje všem komfort jaký, má být.

            Závod je zařazen do Evropského týdne sportu.

 

 

PŘESPOLNÍ BĚH V ŘÁSNÉ

 9. 9. 2016

             V Kněžicích byl zaznamenán účastnický rekord. Podruhé za sebou překonal počet startujících dvoustovku. Běh v Řásné se odehrává v komornějším duchu. Její předností je ale krásné přírodní prostředí. V nadmořské výšce má ale tento závod v Běžci bezkonkurenční prvenství. Dostanete se až do 715 m. n. m. Počasí bývá většinou v slunném babím létě. Ne jinak tomu má být i tentokrát.

            

 

BĚH ALEJEMI V KNĚŽICÍCH

 2. 9. 2016

             Po Triatlonu Řeka v Krucemburku, byla minulý pátek zahájena podzimní část Poháru Běžce. Až do poloviny října se opět budeme setkávat každý týden.

             V Kněžicích, díky spojení s Pohárem Orla se očekává větší účast. Aby se co nejvíce odlehčilo náporu u prezence, je potřeba co nejvíce využít on-line přihlášky. Nevím, zda se tato informace dostane také do obce Orla. Tam by se to týkalo zejména hromadných přihlášek, které vždy na mnoho minut zablokují prezenci, jelikož ne vždy má přihlašující v seznamu všechny žádané údaje.

              Uzavírky na st. silnici 38 mezi Jihlavou a Znojmem stále trvají. Kdo se chce vyhnout několikanásobnému čekání v kolonách, tak použije trasu přes Brtnici.

             Těšíme se v pátek v Kněžicích.

 

JIHLAVSKÝ TRIATLONOVÝ VÍKEND

 13., 14. 8. 2016

             Přípravy jsou v plném proudu. Poprvé se uskuteční dva závody za sebou. Všichni jistě vzpomínají na nápad Franty Nechvátala v Kněžicích. V sobotu zavzpomínáme na jihlavský terénní triatlon v počátečních ročnících. Zlomem přechodu na silniční bylo MČR v triatlonu v roce 2012. Ten bude na pořadu v neděli. Účastníci obou etap závodu budou samozřejmě vyhodnoceni.

             Vyvrcholí zde také Krajský pohár, který pořádá KS triatlonu Vysočina. Budou zde vyhlášeny celkové výsledky a oceněni nejlepší. Krom trofejních cen, dostane mládež věcné ceny a dárkové poukázky. Zvláštní cenu obdrží absolventi všech sedmi závodů bez ohledu na umístění.

           

HLEDÁME DOBROVOLNÉ POŘADATELE

            Kdo by chtěl pomoc při zajištění závodu, budeme rádi. Je to také příležitost pro doprovod závodníků. Každý pořadatel obdrží odměnu minimálně 300 Kč, stravenku na oběd a nápoj.  Zájemci se mohou přihlásit na info@bezecvysociny.cz

 

 

MELECHOVSKÝ TRIATLON

Sobota 23. 7. 2016

             Příjemné počasí a zvýšený zájem zaznamenal Malý železný muž. Profilem a délkou tratí cyklistiky a běhu je nejtěžším v Poháru Běžce. Tuto výzvu přijelo pokořit 136 zájemců. Podruhé se uskutečnily také vložené závody mládeže. Letos poprvé měli všichni v depu 1 stejné podmínky v absolvované dráze. Stále ovšem bylo možno vidět jedince, kteří ohrožovali ostatní závodníky rozepnutou přilbou při cyklistické části. Po tomto úspěšném ročníku se můžeme těšit na příští jubilejní dvacátý.

      

             Příští sobotu 6. srpna se sejdeme na neméně populárním Dřevěném muži v Lukách nad Jihlavou,

 

 

 

TRIATLON KNĚŽICE

Sobota 2. 7. 2016

 

             Jarní část Běžce je ta námi. Účast zatím podobná jako v minulém roce. V soutěži je evidováno přes 800 účastníků. 16 z nich má již splněn limit na plnohodnotné hodnocení. Na podzim budou tedy jen škrtat slabší výsledky. Ostatní budou mít devět příležitostí účastnické manko dohnat.                     Prázdniny jsou tradičně ve znamení triatlonů. Běžec svůj Pohár v triatlonu zahájí v sobotu v Kněžicích. Vše ostatní najdete v propozicích závodu a v propozicích Poháru v triatlonu.

              Fotoreportáže z Půlmaratonu Nové Veselí

             p. Čermák                      Petr. Král

 

                               ORGANIZAČNÍ INFORMACE.

             Mezi Jihlavou a Stonařovem se opravuje st. silnice č. 35 do Znojma a to hned na třech úsecích. Průjezd je řízen semafory. Čekání v kolonách může přesáhnout jednu hodinu. Dále je zcela uzavřena silnice č. 402 Třešť – Stonařov.

           Proto z Jihlavy je nejlépe použít trasu přes Brtnici.

 

 

 

PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ

Neděle 26. 6. 2016

 

             Jubilejní 30. ročník tohoto závodu uzavře jarní část Běžce. V posledních letech se těší zvýšenému zájmu startujících. Přispívá tomu profilově nenáročná trať a tradice nejstaršího půlmaratonu na Vysočině. V neděli má být zataženo a daleko příznivější teploty jak v současnosti. Navíc při závodě poběžíte celkem šestkrát kolem občerstvovací stanice.

 

                               ORGANIZAČNÍ INFORMACE.

             Neplatí zde permanentky na startovné pro odlišnost startovného. On-line přihlášky do 22 hodin v sobotu. Vyhlašované kategorie hlavního závodu se liší od soutěžních Běžce Vysočiny.

 

 

OKOLO RUDNÉHO

Pátek 17. 6. 2016

 

             Závod, který je v Běžci od prvního ročníku, má jedinečnost v tom, že jako jediný je veden výhradně v lese a po nezpevněném povrchu. I když zažil mnoho změn trasování, charakter zůstává stejný. Ta současná, se startem u dolní stanice lyžařské sjezdovky, se letos uskuteční po deváté. Těšíme se na vás.

 

                               INFORMACE O UZAVÍRKÁCH.

             V obci Zborná se od jara buduje splašková kanalizace. Je nutno projet křižovatku u Lyžaře rovně a odbočit až na další místní komunikaci. Parkování je možné jedině na parkovišti nad sjezdovkou. Kdo parkovával na rozcestí u okraje obce, tak pojede jako všichni, podle předchozího doporučení. Na tomto rozcestí je provizorní otočka autobusu MHD a tudíž, jakékoliv stání zde není možné. Nepokoušejte se také zajíždět přímo k sjezdovce. Kdo tak učiní, nebude do závodu prezentován.

 

image567

 

PŘES TŘI HRÁZE OPATOV

Pátek 10. 6. 2016

 

             V pátek ožije fotbalové hřiště v Opatově ne kopanou, ale veřejným běžeckým závodem. Je znám zájmem místní mládeže a také jehněčím gulášem pro každého po závodě.

            

             Kdo rád navštěvuje závody, může v neděli zavítat na závod u Pelestrova mlýnu.

 

                               INFORMACE O UZAVÍRKÁCH.

             Mezi Jihlavou a Stonařovem se opravuje st. silnice č. 35 do Znojma a to hned na třech úsecích. Průjezd je řízen semafory. Čekání v kolonách může přesáhnout jednu hodinu. Dále je zcela uzavřena silnice č. 402 Třešť – Stonařov.

           Proto z Jihlavy je nejlépe použít trasu přes Brtnici a Kněžice.

 

                                                                                                        

 

DAČICKÁ 14

Pátek 3. 6. 2016

 

           I když Dačice jsou administrativně v Jihočeském kraji, geograficky patří do Českomoravské Vrchoviny. Proto je cekem přirozené, že zakladatelé závodu Zdeněk Šimurda a Václav Šuler měli zájem, aby jejich závod byl součástí Běžce Vysočiny. Nostalgické vzpomínky jsou určitě na autobusové zájezdy běžců z Jihlavy do Dačic, které zajišťoval autobus TJ Sokol Stonařov. Využívali jej nejen Jihlavští a Stonařovští, ale také z regionu Havlíčkobrodského. Tyto vzpomínky vracejí mnohé běžce k tomuto závodu. Také trať s krásnými výhledy na okolí Moravské Dyje.

          Zvýšený zájem kondičních běžců o účast na závodech Běžce se nevyhnul také Dačicím. Posledních pět ročníků vždy překonalo účast předešlého. Těšíme se, že tomu tak bude i letos.. Nemalou měrou k tomu připívá jeho zařazení do Jihočeského běžeckého poháru.

 

image349

 

KAMENICKÁ 15

Pátek 27. 5. 2016

 

             Úspěšná Kamenická 15 byla především v druhé nejlepší účasti mládeže. Také se těšila velkému zájmu místních obyvatel. Deset z nich se připojilo do startovního pole. Místní firmy nezůstaly pozadu s podporou.

 

 

KAMENICKÁ 15

Pátek 27. 5. 2016

 

              Ze Stonařova se Běžec tento týden přesune do městyse Kamenice. Tento závod je rekordmanem s největší účastí v historii Běžce. Je také znám velkou podporou obce a místních podnikatelů. Závody mládeže zde mají tradičně nebývale velkou účast a to díky spolupráce s místní ZŠ.

             Kdo zde již jednou byl, určitě si to rád zopakuje. Ostatním účast doporučujeme. Pozvánku máte nejen od místního OÚ, ale také od SK Kamenice 1933 z.s.

 

 

STONAŘOVSKÉ ALEJE

Pátek 20. 5. 2016

              Po blátivých Plandrech, kde deštivé počasí neodradilo 146 startujících, kteří si určitě odnesli nezapomenutelný zážitek.

              Ve Stonařově bláto nehrozí. Dle předpovědi bude slunečné počasí s teplotou 18°C. Pršet má až o víkendu. Také to není žádný kros. Běhá se po zpevněných cestách. Pro účastníky bude po závodě připravena grilovaná klobása. Pořadatelé, v čele s nestorem Běžce Frantou Stokláskem, vás rádi přivítají.

                               INFORMACE O UZAVÍRKÁCH.

             Mezi Jihlavou a Stonařovem se opravuje st. silnice č. 35 do Znojma a to hned na třech úsecích. Průjezd je řízen semafory. Čekání v kolonách může přesáhnout jednu hodinu. Dále je zcela uzavřena silnice č. 402 Třešť – Stonařov.

           Proto z Jihlavy je nejlépe použít trasu přes Brtnici.

 

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY

Změna místa prezence a šatny

              K prezenci bude použito zařízení místního SDH, které se nachází za bývalou školou. Jsou zde k dispozici také sprchy. Dále zde bude vydáváno občerstvení po závodě. Zároveň je místem opékání prasete a dětského hřiště. Místo cíle bude posunuto před bývalou školu.

 

 

PŘESPOLNÍ BĚH PLANDRY

Pátek 13. 5. 2016

                 Poklidná obec, v těsném sousedství Jihlavy, každým rokem ožije přespolním během po cestách a pěšinách v údolí stejnojmenné řeky. Koná se v předvečer tradiční pouti. Na louce ve středu obce se rozloží pouťové atrakce, místní hasiči opékají prase, které si po závodě můžete zakoupit. Děti si při tom mohou krátit chvíli na dětském hřišti u bývalé školy. Po závodě se můžete také podělit o zážitky ze závodu při posezení v místním pohostinství, kde je zázemí závodu. Obec vám k tomu věnuje nápoj a uzeninu. 

                Kdo se přihlašuje on-line, musí nejdříve kliknout na okénko Běh vítězství, pod kterým jsou Plandry.

 

 

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA - TŘEŠŤ

Organizační opatření

 

                    Autobus pro účastníky odjíždí v 8:30 hod. z náměstí v Třešti. Je k dispozici pro případné zájemce pro dopravu na start. Účastníci hlavního závodu si pak v Jihlavě odloží věci do autobusu, který je pak po závodě přepraví zpět na místo startu. V cíli obdrží každý závodník květiny, které položí k uctění padlých na vězeňském dvoře.  V Třešti je možnost osprchování v budově Vývoje Třešť.

                  Prezence pro držitele permanentek startovného – permanentky platí na tomto závodě jen pro přihlášené on-line.

 

 

BĚH VÍTĚZSTVÍ JIHLAVA - TŘEŠŤ

Sobota 7. 5. 2016

                 Po Pelhřimově s rekordní účastí v sobotu startuje zakladatelský závod Běžce. Kdo překoná Brtnickou vrchovinu rozkvetlou májovou přírodou, bude mít za sebou, po třech lehčích závodech, první letošní opravdovou vytrvaleckou zkoušku. V cíli na náměstí v Třešti ho bude čekat slavnostní atmosféra a květina, kterou položí v památníku obětí popravených v posledních dnech II. světové války.

 

image361

 

BĚH S POUTNÍKEM V PELHŘIMOVĚ

Pátek 29. 4. 2016

                 On-line přihlašování pomáhá. Tentokrát je nastaven Poutník jako první závod, takže doufáme, že přihlašování bude pro vás bez komplikací.

                Seznam přihlášených se sice nezobrazuje, ale víme, že bylo v úterý ráno přihlášeno 14 závodníků.

                Dnes den před závodem ve 23 hod. je přihlášeno 66 závodníků. Děkujeme přihlášeným. Kdo to nestihl, může ještě zítra dopoledne.

 

 

BĚH S POUTNÍKEM V PELHŘIMOVĚ

Pátek 29. 4. 2016

              Proč s Poutníkem? Pivo s tímto názvem vyrábí místní pivovar a ten tento závod podporuje svými produkty. Jeho tratí jsou asfaltové cesty městského lesoparku s nenáročným výškovým profilem. Zázemí je v příjemném prostředí Domova seniorů. V jeho blízkosti je vyměřen žákovský okruh.

             On-line přihlašování pomáhá. Tentokrát je nastaven Poutník jako první závod, takže doufáme, že přihlašování bude pro vás bez komplikací.

 

ZÁVOD V HYBRÁLCI JIŽ ZÍTRA

              Na on-line přihlášení je ten NEJVYŠŠÍ čas. Tentokrát je navíc potřeba vybrat v horním políčku místo zobrazovaného Jarního běhu, závod v Hybrálci. Přihlášení pak je jednoduché. Do ochranného pole je potřeba napsat číslici 2. Vyplnění email adresy je potřeba na zaslání potvrzení přihlášky

 

 

DALŠÍ ZÁVOD JE V HYBRÁLCI

              Po úspěšném zahájení v Pávově se po týdnu sejdeme v Hybrálci.

             Na velkém 10 km dlouhém okruhu se určitě nebude nudit. Jsou zde asfaltové polní cesty, dlouhé úseky šotolinových lesních cest, ale také pěšiny a cesty po jehličí. V druhé polovině trati, která převážně klesá, budou také daleké výhledy do krajiny. Charakterem trochu připomíná původní Stonařovské aleje. Jak by ne. Autor trati Petr Stoklásek pochází právě odtud.

            Po závodě vás čeká tradiční opékání špekáčků na dvorku místního pohostinství, kde je zázemí závodu. To můžete využít k dalšímu občerstvení nejen pro vás, ale také pro váš doprovod.

            Bude zde přítomen také Petr Kratochvíl, který vám bude k dispozici ohledně informací o vaší podpoře Běžce přes registraci v Lyoness.

            Pokud jste rozhodnuti k účasti, nezapomeňte na on-line přihlášení. 111 přihlášených minulý týden určitě hodně přispělo ke klidu při prezenci.

 

 

ZAHÁJENÍ BĚŽCE 2016

              Jen tři účastníci scházeli do vyrovnání loňského rekordního počtu startujících. Podstatnou měrou se o to zasloužila mládež.

            Zataženou oblohu a chladnější počasí si všichni pochvalovali. Probíhající výstavba kanalizace ve Zborné nijak nenarušila trasování trati, která se běhá ve stejné podobě od roku 1982.

            Závod vám přiblíží fotoreportáž Petra Krále - zde

            Příští pátek zůstane Běžec u Jihlavy. Na pořadu je Běh okolo trpaslíka v Hybrálci. Hlavní tratí je velký 10 km dlouhý okruh vedený převážně lesními cestami a pěšinami. Oblíbené je také opékání špekáčků na závěr.

 

DO ZAHÁJENÍ BĚŽCE 2016 JEDEN DEN

              Na on-line přihlášení je ten NEJVYŠŠÍ čas. Přihlášení je jednoduché. Do ochranného pole je potřeba napsat číslici 2. Vyplnění email adresy je potřeba na zaslání potvrzení přihlášky.

            Závod se uskuteční na tradiční trati, která se běhá od roku 1982. Úsek na Smrčenské silnici vám poskytne pěkné pohledy na Jihlavu a okolní kopce. Pro kondiční běžce má výhodu v rozložení obtížnosti, kdy v druhé polovině převážně klesá.

            Mládež do 14 let má tratě s téměř nulovým převýšením.    

 

SKVĚLÉ – on-line je přihlášeno 101 závodníků. Poprvé možná      v tomto překročíme 100.

Kdo se nestihl přihlásit, má šanci ještě do 12 hod. Děkujeme 

 

A kdo ještě váhá, nevadí, rádi vás také přivítáme. Přihlásíte se odpoledne před závodem.

 

 

JARNÍ BĚH V PÁVOVĚ

             Zimní čas je definitivně za námi. Zahájení 41. ročníku Běžce Vysočiny se již přiblížilo na jeden týden. Příští pátek v autokempinku v Pávově očekáváme jak staré známé, tak, jako vždy, nové tváře.

            Závod je připraven, jako vždy pro všechny věkové kategorie. Závodit může tedy celá rodina.

            Pro zrychlení prezence, je dobré se přihlásit předem on-line. Budete mít potom již připravena startovní čísla a vyhnete se vyplňování prezenčních lístků.

            Kdo se chce dále vyhnout hledání drobných na zaplacení startovného, může využít předplacenou permanentku na startovné. Od zdravotní pojišťovny VZP můžete na ní získat příspěvek 500,- Kč.

            On-line přihlašování a permanentky na startovné jsou již dříve zavedené. Novinkou letošní sezóny je zavedení karty LYONESS. S tou můžete získat okamžitou slevu na každém vašem nákupu u vybraných obchodníků až 5%, ale zároveň každým nákupem přispějete do fondu Běžce Vysočiny. Další informace získáte zde.

           Těšíme se v pátek 15. dubna – podrobné info zde

 

 

POHÁR BĚŽCE VYSOČINY 2016

I když zima-nezima stále pokračuje, zahájení Poháru BV se přiblížilo na necelý měsíc. Tito nejmenší 15. dubna v autokempinku Pávov vyběhnou jako první do 41. ročníku. Jeho kalendář je naplánován, tak jak jsme zvyklí z posledních let. Novinkou bude rozšíření hodnocených kategorií o muže nad 70 let a ženy nad 45 let.

Loni zavedené on-line přihlašování a permanentky na startovné

 

 

NOČNÍ DESÍTKA 2016

Druhý ročník tohoto závodu bude předcházet v Jihlavě Jarní běh v Pávově. On-line přihlášky jsou sice uzavřeny, ale je možno se ještě přihlásit přímo na místě před startem závodu. Více informací zde

 

 

STUDENSKÁ 15

I když se nám nepodařilo 30. 1. 2016 realizovat běžecké závody Studenské 15 (zatím, v letošní zimě/nezimě?!), tak jsme měli v programu malou oslavu, pro nás Studeňáky velkého významu, 50. výročí této sportovní události pod Javořicí (počátek je datován od roku 1925!) a pak s různými přestávkami - doposud. Také je známo, že Studenská 15 měla vždy bohaté ceny díky Satrapovu masokombinátu a nyní se bojuje o trofej nejvyšší, to že vítěz dostává prasečí hlavu ... inu, proč ne!? Horší je myslím hlava psí, ale to je jiná kapitola.

Pozvaní "domácí" byli účastníky některého z předcházejících ročníků včetně pamětníků a sešlo se nás kolem 26 ze 40 pozvaných

... Franta Holý

 

 

LYŘAŘSKÝ POHÁR BV 2016

I přes nelichotivé vyhlídky na letošní zimu, přece jenom jsme se jí dočkali. Dobré podmínky jsou především na Čeřínku, ale také tradičně na nivách v Řásné. Dá se také běžkovat u Vysoké. Proto trénujte, jelikož příští víkend je reálné zahájení Lyžařského poháru. V sobotu dopoledne Řásenská stopa a v neděli odpoledne Hojkovské okruhy. Viz kalendář.

 

BĚŽEC VYSOČINY 2016

Děkujeme všem za poslaná přání do nového roku. Doufejme, že se nám i vám bude dařit přinejmenším  stejně jak v jubilejním toce 2015. My budeme pokračovat jak dříve, to znamená bez nafukovacích bran, reklamních tabulí a prodejních stánků. Lyžařský pohár je připraven. Zatím mu chybí ta nejpodstatnější věc, kterou nemůžeme ovlivnit.

 

SILVETROVSKÝ BĚH JIHLAVA

Potěšitelnou účast 87 startujících posílili letos především děti. Prvenství si zopakoval Antonín Palán. Premiéru mezi ženami oslavila vítězstvím Kristýna Dvořáková.

 

 

SILVETROVSKÝ BĚH JIHLAVA

Tradiční loučení se starým rokem v Jihlavě probíhá na Horáckém zimním stadionu. Je připravena nenáročná trať ve Smetanových sadech a částečně v historickém centru. Těšíme se na vás. On-line přihlášky jsou v provozu. Více zde

Nově bude hodnocena kategorie žen nad 45 let.

 

 

LOUCKÝ TVRĎÁK

Komu se stýská po závodech má možnost účasti v sobotu 12. 12. v Lukách. Více informací zde

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

V sobotu 14. 11. byl uzavřen jubilejní 40. ročník Běžce. Setkání proběhlo v Hybrálecké hospodě za účasti téměř 140 hostů. Mimo 64 oceňovaných a jejich rodinných příslušníků to byli i další.

Při čtyřicátém jubileu bylo vyhlášeno, vedle nejlepších v Poháru Běžce a Poháru v triatlonu BV, také 10 mužů a 10 žen v Poháru nostalgie. Navíc 10 mužů a tři ženy obdrželi čestná uznání za zisk bodů ve všech ročnících v historické tabulce.

Jubilejní ročník je také rekordmanem ve všech ukazatelích. Počet registrovaných závodníku v soutěži poprvé překročil jeden tisíc a počet startujících ve všech závodech tři tisíce, Tři závody měli účast přes 200 účastníků a u všech ostatních, mimo jeden, to bylo více jak 100.

Fotoreportáž Běžce zde

 

Běžcem Vysočiny se Vladimír Srb stal po jedenácté. Jakub Exner a Jiří Juřička si pořadí z loňska prohodili.

 

Po minulém stříbru získala zlatý pohár Andrea Frolíková. Poprvé se v Běžci postavila mezi vyhlašované Petra Veselá a po mateřských povinnostech se vrátila Martina Pomikalová.

 

 

VALNÁ HROMADA BĚŽCE

V sobotu 7. 11. se sešla valná hromada BV. Nejdůležitějším bodem programu bylo schválení nových stanov odpovídajících novému občanskému zákonu. Z občanského sdružení jsme se stali zapsaným spolkem. Zvolen byl také statutární orgán. Tím je předseda spolku Bohumil Novák. Byl snížen počet členů výboru z pěti na tři. Mimo předsedu jsou ve výboru Vladimír Srb jako místopředseda a Ivan Kugler jako člen. Byla dále zvolena kontrolní komise. Předsedou je Jiří Marek, členové Marek Musil a Jana Nováková Hotařová.

 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Další sobotu 14. 11. bude uzavřen jubilejní 40. ročník Běžce. Setkání se uskuteční v Hybrálecké hospodě. Mimo oceněné jsou samozřejmě zváni všichni příznivci bez ohledu na umístění a počet závodů, nejen v této sezóně.

 

 

VZPOMÍNKA

 

Vladimír Pech

1949 - 2015

 

Při posledním závodě Běžce nás zastihla zpráva, že po těžké dlouhé nemoci zemřel Vladimír Pech z Kamenice nad Lipou. Zejména starší běžci si ho pamatují z let 1998 – 2006, kdy se zúčastňoval téměř každého závodu. Za tu dobu má na svém kontě 108 startů. Více mu nepřízeň osudu nedopřála.

 

Starší fotoaktuality

 

LYONESS

peníze pro sebe

a Běžce Vysočiny z každého nákupu zpět.

více

Regionální soutěže vytrvalostních sportů

·         Pohár Běžce Vysočiny 2017 – 42. ročník

·         Lyžařský pohár Běžce Vysočiny 2017 – 14. ročník

·         Pohár triatlonu Běžce Vysočiny 2017 – 12. ročník

·         Jsou otevřené soutěže určené všem kondičním sportovcům, výkonnostním sportovcům a dalším zájemcům bez ohledu na věk a výkonnost.

·         Není potřeba přihláška předem. Stačí se přihlásit před startem závodu v místě jeho konání.

·         Do soutěže je automaticky zařazen každý účastník závodu a vyhodnocen absolvent tří závodů.

                 Hodnotí se samostatně:

                                                    Muži 20 - 39 let 

                                                    Veteráni 40 - 49 let

                                                    Veteráni 50 - 59 let

                                                    Veteráni 60 – 69 let

                                                    Veteráni nad 70 let

                                                    Ženy 20 - 34 let

                                                    Ženy 35 - 44 let

                                                    Ženy nad 45 let

                                                   Junioři, juniorky 18 - 19 let

                                                   Dorostenci, dorostenky 16 - 17 let

                                                   Starší žáci, žákyně 14 - 15 let

                                                   Mladší žáci, žákyně 10 - 13 let

·         Výkon jednotlivce v závodě se hodnotí bodově (0,001 - 10 bodů) podle dosaženého času.

·         Celkový bodový zisk a pořadí je potom určeno součtem nejlepších výsledků:

            Pohár BV – 10 závodů

            Lyžařský pohár BV – 4 závody

            Pohár triatlonu BV – 3 závody

 

·         Do Poháru BV je zařazeno 20 závodů. Silničních, krosových, smíšených, na dráze v délkách od 6,6 km - 21,1 km

·         Do Lyžařského poháru je zařazeno 9 závodů

·         Do poháru triatlonu je zařazeno 5 závodů

·         Pro mládež a na některých i pro ženy jsou přiměřeně kratší tratě

 

více

 

AKTUALITY

 

Krajský pohár triatlonu Vysočina – ZMĚNA ADRESY INTERNETOVÉ STRÁNKY

Z důvodů neustálých potíží s poskytovatelem webzdarma, zejména  s jeho reklamními bannery, byl změněn poskytovatel internetových služeb.

Nová adresa zde

Přespolní běh v Plandrech 17.5.2013 nám přiblížil pěknou fotoreportáží Jiří Nožka

foto

Běh vítězství 11.5. – fotoreportáž pana Čermáka ze Znojma

foto

Okolo Trpaslíka Hybrálec 26.4.2013  – opět několik fotek Jiřího Nožky

Další pěkné fotky Pavla Rychteckého

Také jsou ve fotoalbu Běžce

foto

foto

foto BV

Jarní běh v Pávově 19.4.2013 – foto Jiřího Nožky

foto

Jihlavský triatlon 2012 –foto Jiřího Marka

foto

Okolo Rudného – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                Fotoreportáž Romana Brychty

foto

foto

Fotografie ze Stonařovských alejí

Foto BV

Foto Musil J.

Několik fotek Romana Brychty s Trpaslíka v Hybrálci

foto

Lukáš Nedělka natočil na Jihlavské 15 pěkné video. Mohou se tam vidět ve stopě všichni startující.

video

Javořická 15 - fotoreportáž

foto

Silvestrovský běh Jihlava – fotoreportáž Pavla Vodičky

                                                                          Marka Musila

foto

foto

Vyhlášení výsledků – fotoreportáž Marka Musila

                                                             Nováka Bohumila

foto

foto

Triatlon Řeka Krucemburk 2011 – fotoreportáž Jardy Málka

foto

Sádeckými vinohrady 2011 – fotoreportáž Moniky Markové ze Znojma

foto

Kolem daňčí obory v Nížkově

výsledky

Memoriál Luboše Svobody 2011 – Cena Běžce Vysočiny - fotoreportáže

  B.Novák     P.Vodička

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2011 má několik změn a novinek

celý článek

Kdo se chce dozvědět více o triatlonu na Vysočině  má možnost na nové stránce TRIATLON VYSOČINY

Martina Jonášová (Žďár n.S.) v Novém Veselí  při prezenci oznámila, že se stala paní Šulcovou

Triatlonový víkend 2009 v Kněžicích – fotoreportáž

celý článek

Vydařené úvodní dva závody Běžce 2009 – malá fotoreportáž

celý článek

Dva postřehy ke konci roku

celý článek

Plán činnosti Běžce Vysočiny na rok 2009 je schválen

celý článek

22.8.2008 tragicky zemřel Miroslav Pýcha

celý článek

Průvodce triatlonovou sezónou na Vysočině

celý článek

Jak běžci z Běžce závodili na krosu Chmelíře v Hnanicích – fotoreportáž – foto

článek

Fotoreportáž Pavla Vodičky ze 16. ročníku Silvestrovského běhu v Jihlavě

další fotky

15.11.2007 nás nečekaně navždy opustil LUBOŠ SVOBODA

celý článek

Jaká bude sezóna Běžce 2008

celý článek

Úspěšné pokračování obnovené tradice Jihlavského triatlonu

celý článek

Krajský pohár v triatlonu pokračoval ve Žďáře n. Sáz.

celý článek

Triatlon 2007 na Vysočině

celý článek

Co nového čeká závodníky v Novém Veselí

celý článek

Nové Fotoalbum Běžce 2007 opět nově upraveno

celý článek

Pozvánka na Martínkovský duatlon

celý článek

Na třetím závodě se sešla poměrně slušná konkurence

celý článek

Po druhé zavítal  Běžec do Chotěboře

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny 2007 byl zahájen v Jihlavě Pávově

celý článek

SK Datalusk končí rokem 2007 spolupráci z Běžcem

celý článek

Lyžařský pohár BV 2007 nemohl být uzavřen

celý článek

Lyžařský pohár pokračuje Po zahájení poháru

celý článek

Sezóna Běžce 2007 má již svou podobu. Na valné hromadě BV 27. 10. byl zvolen…

celý článek

Legenda Běžce Václav Vantuch oslavil uprostřed prázdnin sedmdesátku.

celý článek

První ročník Jihlavského triatlonu

celý článek

Pohár v triatlonu Dřevěným mužem v Lukách zahájil svoji druhou polovinu.

 celý článek

Běžec Vysočiny v družebním městě Heidenheim v Německu. BV reprezentoval

celý článek

Malé jubileum Planderského přespolního běh. Letos se uskutečnil jeho 10. ročník.

celý článek

Běh vítězství Jihlava – Třešť zaznamenal šestou nejlepší účast.

celý článek

Jarní cena Datalusku po třinácté a po čtvrté v poháru

celý článek

Pohár Běžce Vysočiny po více jak dvaceti letech zavítal do Chotěboře

celý článek

Ohlédnutí za Lyžařským pohárem BV 2006

celý článek

Lyžařský pohár BV 2006 vstoupil do své druhé poloviny

celý článek

Co nového přinese 31. ročník Poháru Běžce Vysočiny 2006

celý článek

Jaké bylo slavnostní vyhlášení výsledků BV 2005 a Usnesení valné hromady BV

celý článek