7. Petra Uhrová 1977 43:26.2 11.50
Počet účastníků kategorie: 7

Celkový počet účastníků: 51

Komentář...

Ve středu 19.2. asi kolem třetí hodiny odpoledne se vypravil od gymplu autobus plný lyžařů a dobré nálady, ta díky báječnému počasí vydržela po celý závod. Celkem si přijelo zasoutěžit 51 lidí, z toho 20 žen. Autobus nás vyložil na Čeřínku a chvilku nato už startovali první soutěžící. Mnohé možná překvapil nečekaný příjezd Tomáše Kloudy, který si prostě tuhle (sedmou) etapu nenechal ani za nic ujít a přijel kvůli Univerzálovi z hor. Když jsem se ho zeptala, proč přijel, tak řekl: “Chci porazit ty naše mouly, i kdybych měl dostat jen šest bodů za účast… na konci se budou hodit.” No prozatím si nevede špatně, po běžkách má páté místo.

Ale teď už se vraťme na trať, tedy spíše k trati… S délkou závodu se děly menší změny, ale na konec se běželo následovně: D1 i H1 měli jeden okruh, tedy 3 km. Starší holky a ženy si zaběhly dva okruhy (6 km), no a nejdelší trať (9 km) jeli muži a H2. Běželo se krásnou krajinou, kterou mnozí přes urputné soutěžení ani nezaregistrovali. Byly tam i dva větší kopce, ale většina se s nimi vyrovnala s přehledem. Musím přiznat, že já jsem mezi nimi nebyla a parádně jsem se tam rozplácla.

Závod začínali ti nejmladší a tak jimi začněme i v hodnocení. V D1 rozhodovalo o umístění pět minut. Z pěti závodnic byla nejlepší Terka Kafková,pro druhé místo si zajela Barča Cejpková a bronz získala Vilma Knetlová.

Mladších kluků přišlo 9. A tady to bylo hodně natěsno, tři nejlepší měli časový rozdíl ani ne minutový. Ten šťastnější je Matěj Rajnošek, dále pak Petr Gerhard a Pavel Hotař. Bramborové místo připadlo Martinu Bulantovi.

V kategorii D2 závodilo 8 dívek. Vavříny kolem krku se mohla pyšnit Danča Gurková, stříbrná dojela Alena Kozlová a třetí místo získala Peťa Tvarůžková.

Ze sedmi žen podala nejlepší výkon Eva Hurychová, druhá dojela Martina Nováková. O třetím a čtvrtém místě rozhodla pouhopouhá jedna vteřina. Marie Korandová z tohoto vteřinového utkání vyšla vítězně, a tak si ty neoblíbené brambory musí oloupat Ivana Cejpková.

Z deseti starších kluků, co se ukázali na trati získal zlato Martin Svoboda, druhou příčku obsadil Tomáš Kafka. Na třetím a čtvrtém místě jsou dva Honzové - Cejpek a Kyncl, ten lepší byl Honza Cejpek.

Kategorie mužů byla zastoupena 12ti účastníky. Nejrychleji to zaběhl Aleš Láník (duatlovonový reprezentant - čerstvě vyhlášený mezi nejlepšími třemi sportovci  okresu),  stříbro si domů odnesl Martin Kratochvíl a Martin Müller získal bronzovou medaili. Čtvrté místo získal Václav Kafka.

Po sedmé etapě to vypadá následovně. H1 vede Petr Gerhard, v závěsu za ním Honza Strnad a Matěj Rajnošek. Nevím, jak dlouho jim vydrží jejich soupeřivá nálada, ale prvních šest jich bojovalo zatím ve všech disciplínách.  Terka Řezníčková je v čele mladších holek, za ní je Vlaďka Hrstková, která už dost ztrácí. U D2 stáhla Danča Gurková náskok, ale prozatím vede Míša Zimolová. U starších kluků je v čele Michal Witiska, za ním Tomáš Křížek a Honza Kafka. čtvrtý je Jaroušek Zelený. Evička Hurychová si posílila svým výkonem vedení, druhá je Petra Uhrová a třetí Martina Cilová. V kategorii mužů je stále ve vedení Pavel Hotař, který je nemilosrdně stíhán Emanem Hurychem (Tady se svede ještě velký boj, na běžkách je od sebe dělila půlminuta, ale ta hrála pro Pavla Hotaře.). Třetí místo drží Marek Prášil a na čtvrté příčce postupuje dopředu pomalu ale jistě Jirka Marek.

Osmou etapou je silový víceboj, tady se to už začíná tříbit, protože Univerzál se už dostal do poloviny a pak následují spíše kolektivní disciplíny.