Běžec < Historická ročenka < Historie závodu

Teslácká devítka - historie závodu

V roce 1988 byl program Běžce rozšířen o dva závody - Kamenická 15 a Teslácká 9. Bylo tak vyhověno kondičním sportovcům TJ Sokol Kamenice a TJ Tesla Jihlava. Hlavními organizátory tohoto závodu byli Ota Kotoun, Miloš Hrubý a Milan Venhoda st. Jeho čas konání byla sobota dopoledne. Zázemí tvořil rekreační objekt známý jako Motorest. Zde byl také start a cíl závodu.

Trať hlavního závodu vedla nejprve prudkým stoupáním k turistické chatě. Přetínala silnici k chatě a pokračovala po trase lyžařských závodů. Dále pak po silnici do Horního Hojkova. Odtud pokračovala po trase závodu Okolím Dušejova směrem na Boršov. Za Hojkovem odbočovala vpravo přes louku do lesa. Zde se pak vracela po lesní cestě zpět k silnici z Čeřínku do Hojkova. Muži absolvovali okruh přes Horní Hojkov ještě jednou. Ženy a dorost po prvém a muži po druhém kole se vraceli zpět k motorestu.

Délka tratě pro muže byla uváděna 8,5 km a ženy s dorostem 4,5 km. Žáci a žákyně měli vytýčený okruh v blízkosti turistické chaty. Po čtyřech ročnících se konání tohoto závodu organizátoři vzdali. Byl nahrazen obnoveným závodem Březina v Polné.